Stephen King: 'Eğer Donald kazanırsa ona Kral Trump I deyin, hoşuna gidecek'

Ünlü yazar, önümüzdeki seçimlerde Cumhuriyetçilerin adayı olacağı kesin olan Trump'ı eleştirdi.

REKLAM

Amerikalı ünlü korku ve gerilim yazarı Stephen King, Salı günü resmi X hesabından yaptığı paylaşımda, Donald Trump'ın “kral olarak anılmak istediğini” söyledi.

“Donald kazanırsa ona Kral I. Trump deyin. “Onu seveceksiniz” diyen King, ABD'nin (ABD) eski başkanına ve yeniden aday olan milyarder iş adamına yönelik eleştirilerine yeni bir boyut daha ekledi. bir sonraki seçim.

King ayrıca geçen ay Trump karşıtı bir gönderi de paylaşmıştı.

Bir kampanya etkinliğinde köpek balıklarıyla ilgili ilginç sözleri sonrasında eski başkanı “bunak” olarak nitelendiren King, Trump'ın konuşmasını sosyal medya hesabından şu notla paylaştı: “Bu, bunak amcanın üçüncü içkisini içtikten sonra yemek masasında dinlemesi gibi. “

King'in açıklamaları, ABD Yüksek Mahkemesi'nin Trump'ın görevdeyken yaptığı resmi eylemlerden dolayı yargı dokunulmazlığı hakkına sahip olduğuna karar vermesinin ardından geldi.

Trump şu anda federal bir seçim müdahalesi davasında yetkililere 2020 seçim sonuçlarını bozmaları için baskı yapmakla ve 6 Ocak 2021 Kongre Binası isyanından yararlanmaya çalışmakla suçlanıyor.

Trump, 6 Ocak'taki kongre baskını ve 2020 başkanlık seçimlerine müdahalede oynadığı rol nedeniyle suçlamalarla karşı karşıya bulunuyor.

Görevdeyken yapılan eylemlerin “başkanlık dokunulmazlığı” kapsamına girdiğini savunan Trump, Yüksek Mahkeme'den davanın bozulmasını istedi.

Amerika Birleşik Devletleri genel seçimleri 5 Kasım 2024'te yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir