Macron boks yeteneğini fotoğraflarla sergileyerek ne demek istiyor?

Fransız liderin boks becerilerini sergilediği fotoğraflar karışık yorumlara yol açtı.

REKLAM

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un boks antrenmanı yaptığı fotoğraflar ülkede eğlence, şaşkınlık ve şaşkınlıkla karşılandı.

Macron'un resmi fotoğrafçısı Soazig de la Moissonniere'nin Instagram'da paylaştığı siyah beyaz fotoğraflarda, cumhurbaşkanının koyu renkli bir tişört ve eldivenlerle antrenman yaptığı görülüyor.

Görüntülerden birinde başkan sağ eliyle kum torbasına dokunurken dişlerini gıcırdatıyor, diğerinde ise defalarca yumruk atarken yoğun bir konsantrasyon ifadesi var.

Rusya'ya mesaj

Fotoğraflara yorum yapmaktan çekinmeyen bazı kişiler, paylaşılan kareleri Macron'un Moskova'ya karşı giderek sertleşen tutumuyla ilişkilendirdi.

Geçtiğimiz haftalarda Rusya'nın Ukrayna'da kazanması durumunda Avrupa'nın güvenliğinin tehlikeye gireceği uyarısında bulunan Macron, Kiev'i desteklemek için Batılı birlikler gönderme olasılığını dışladı. tekrarlandı.

Le Parisien gazetesine konuşan siyasi iletişim uzmanı Prof. Philippe Moreau-Chevrolet, “Bu mesaj Vladimir Putin'e yöneliktir” dedi ve Macron'un “savaştığını” göstermek istediğini söyledi.

Diğer yorumcular ise judo Binicilik gibi sporlarla uğraşırken fotoğraflarını paylaşmasıyla tanınan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e benzetmeler yaptı.

Maçoluğun eleştirisi

Fransız Yeşiller Partisi'nden (EELV) Fransız milletvekili Sandrine Rousseau, fotoğraflardaki maço imaj nedeniyle cumhurbaşkanını eleştirdi.

Rousseau sosyal medya paylaşımında “Siyasetin yoksulluğu. İlerlemecilik için ne büyük bir yenilgi. Ve siyasal iletişimin yoksulluğu” diye yazdı. o yazdı.

Sol görüşlü Liberation gazetesinde yazan yorumcu Jonathan Bouchet-Petersen, başkana “Rocky Macron” adını verdi ve iletişim seçiminin “oldukça dehşet verici” olduğu yorumunu yaptı.

Petersen, “Kesin olan şu ki, bu fotoğraf Emmanuel Macron'un jeopolitik konumunu çocuksulaştırmaya katkıda bulunuyor” dedi. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir