İstanbul Büyükşehir Belediyesi yerel seçim sonucu: Kim önde, hangi aday kaç oy aldı?

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına yarışan CHP adayı Ekrem İmamoğlu ve Cumhur İttifakı AK Parti adayı Murut Kurum'un yanı sıra tüm adayların aldığı oyları aktardığımız grafik haber.

REKLAM

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde, aralarında Cumhur İttifakı AK Parti adayı Murat Kurum ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu'nun da bulunduğu 22 parti ve 27 bağımsız aday, İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için yarıştı.

İlk sonuçlar açıklandıktan sonra gün boyu güncelleyeceğimiz aşağıdaki grafiklerden partilerin oy oranlarını ve hangi adayın kazandığını takip edebilirsiniz.

Öte yandan Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul'da İmamoğlu ve Kurum'un yanı sıra en çok oyu alan adayı ise M. Altınöz oldu. Altınöz'ün yüzde 2 civarında oy aldığı görülüyor.

İstanbul'da 2019 ve 2024 seçimlerinde oy oranları nasıl değişti?

23 Haziran 2019'da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinde Millet İttifakı'nın CHP adayı Ekrem İmamoğlu geçerli oyların yüzde 54,22'sini aldı. Cumhur İttifakı AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım yüzde 45 oy aldı.

31 Mart 2019'da gerçekleştirilen seçim, YSK'nın kararıyla 23 Haziran'da tekrarlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir