Sözleşmeli öğretmenlere 20 bin randevu nasıl talep edilir? Sözleşmeli öğretmen atama şartları nelerdir? – Son dakika eğitim haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmene görev verdi Eğitim kontenjanlarını, taban puanlarını ve branş dağılımlarını açıkladı. Peki 20.000 sözleşmeli öğretmen atamasına nasıl başvurulacak? Sözleşmeli öğretmen atama şartları nelerdir?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATANMASI İÇİN BAŞVURU TARİHİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20.000 sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular 20-31 Mayıs 2024 tarihleri ​​arasında elektronik ortamda alınacak.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ve yerleştirilecekleri sınav merkezleri 10 Haziran 2024 tarihinde açıklanacak.

Sözlü sınavlar 1 Temmuz 2024'te başlayacak.

Tercih, atama ve göreve başlama başvurularına ilişkin duyurular, sözlü sınavların tamamlanması ve sonuçların yayımlanmasından sonra yapılacaktır.

ÖĞRETMEN ATANMASI NASIL TALEP EDİLİR?

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavına katılacak adayların belirlenmesine yönelik başvurular, Ek-7 Takviminde belirtilen süre içerisinde ilkatama.meb.gov.tr ​​adresindeki elektronik başvuru formu doldurularak yapılacaktır.

Başvuru sürecinin tamamı elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Adaylar e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleri ile başvuru sistemine giriş yapacaklardır.

Başvuru kayıtlarının Ek-7 Takvimde belirtilen son başvuru saatine kadar saat 16.00'ya kadar tamamlanması gerekmektedir.

PERSONEL VE ​​ŞUBE DAĞILIMI AÇIKLANDI

Öğretmen atamasına esas olan 87 alan arasında en yüksek paya sahip 5 branş şöyle: Sınıf öğretmenliği 3 bin 263, özel pedagoji 2 bin 499, oryantasyon 1.597, din kültürü ve ahlak kuralları 1.594, İngilizce 968.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir