Sinan Ateş davasına katıldıktan sonra ilk açıklama! Özgür Özel: Cinayete kimin katkısı olduğu belli, suçlama eksik

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili davanın duruşması Ankara'da başladı. Davaya siyasi parti liderleri de katıldı. CHP Lideri Özgür Özel, şunları söyledi: “Uğradıkları hukuksuzluklara ve haksızlıklara dikkat çeken Ayşe Ateş ve Sinan Ateş ailesinin adalet arayışlarına tanık olmak için geldik. Ancak bu davanın öyle olmadığı ortada. Sıradan bir cinayet.”

“İDDİA ENGELLENDİ”

Duruşmanın ardından gazetecilere konuşan Özel, şu mesajları verdi:

  • Bu cinayetin sorumluları belli. Kışkırtıcıların en az ünlü olanlar olduğu açıktır. Cinayete yardım ve yataklık edenler belli ama iddianame tam da işin gitmesi gereken yere gidiyor. Ne olduğu belli olmayan bir iddianameyle yargılanan bir davayla karşı karşıyayız.

  • Bugün Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve siyasi parti liderleriyle bu davayı takip etmek üzere bir araya geldik. Davanın görülme sırası konusunda endişelenecek bir durum yoktur.

Ekran görüntüsü 2024-07-01 110401

“BUNLAR HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE OLUYOR”

  • Başlangıçta yapılan “Yanlış söyledim, hatırlamıyorum, çarpıtmışlar” gibi tüm açıklamalardan, kendisine verilen yeni görevi empoze etmeye çalışan bir tetikçi ve azmettiriciyle birlikte olduğumuz açıktı. bugün onları. Yapılan telefon görüşmelerini, aldığı talimatları, belirtilen yerleri, görüştüğü kişileri hatırlamayan ama birinin bağlantısını ortadan kaldırmak için yeni şeyler hatırlayan bir tetikçi ve azmettirici gördük. Önemli kışkırtıcılarla olan bağlantıları ortadan kaldırmak için üst düzey çabalar gördük. Ama bunu herkes gördü, herkesin gözü önünde oluyor.

“Sadece suçlamayı yazanlar ve bunu kabul edenler bilmiyor”

  • Sinan Ateş'in cenazesi çıkarıldı, kanları temizlendi ama gerçekte ceset hâlâ ortalıkta. Çünkü ilgilenmesi gereken kişiler ilgilenmemiş, taziye mesajı bile yazmamış, taziyelerini bile iletmemişler, cenaze orada duruyor ve herkes kim olursa olsun endişeleniyor. O cesedi orada bırakıp cinayeti perdelemeye çalışan birileri tarafından denetlenip müdahale ediliyor. Cinayetten önce ve sonra polis görevini yürüten ancak iddianamede adı geçmesi gereken eski milletvekilleri, mevcut bazı liderler ve siyasi parti liderleriyle de telefonla temasa geçilmiyor. Bütün arabaların plakası vardır, bir arabanın yoktur. O siyah Audi'den hangi başkanın çıktığını, o arabayı ona kimin verdiğini bütün Türkiye biliyor. Sadece suçlamayı kimin yazdığını, kimin kabul ettiğini bilmiyor.

“Sendikalarında rahatlar”

  • Cinayete karışan herkesin cezalandırılması gerektiğini söylerlerse ittifaklarını da gevşetirler. Ama artık korkutmaya çalışıyorlar. Bu olayı önce şiddet kullanarak sabote etmekle tehdit edenler, ardından karşı tarafın tarafını tutanlar seyirci bölümüne geçti. Biz halktan izlemiyoruz, Sinan Ateş'in yanındayız.

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Vakalarda şaşırtan artış!  Tedavi edilmezse yıllarca devam ediyorVakalarda şaşırtan artış! Tedavi edilmezse yıllarca devam ediyor
Görüntüler viral oldu!  Bir saniye bile beklemedi... Meslektaşları şoktaydıGörüntüler viral oldu! Bir saniye bile beklemedi… Meslektaşları şoktaydı
Belediye Başkanının talimatı Belediye Başkanının “Sopa getirin” talimatı: Vurularak kırıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir