Sağlık sektöründe şiddet devam ediyor… Hasta yakını yumruk attığı doktorun burnunu kırdı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Edinilen bilgiye göre, MDİ isimli 2 yaşındaki kız çocuğu evlerindeki salıncaktan düşerek yaralandı.

MDI özel bir hastaneye kaldırıldı. Acil serviste tedavi altına alındı. Acil servisteki doktor. Ahmet Kurt, çocuğun tomografisini incelerken, çocuğun babası H.İ. Kardeşi Ş.İ.'nin saldırısına uğradı.

Doktorun muayenehanesindeki bilgisayar yere düşerek hasar görürken, Dr. Wolf saldırıdan yara almadan kurtuldu. Polis hastaneye sevk edildi.

Doktor, ağır yaralanan çocuğun CT filmini incelemek için başka bir odaya gitti. Ahmet Kurt, çocuğun beyin kanaması geçirdiğini tespit edince acilen Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne nakledilme kararı aldı.

DOKTORUN HAYATI TEHLİKEDE

Çocuğu kırmızı odadaki sedyeye yatıran Dr. Kurt, transfer sırasında ambulansta yanında olacak olan çocuğun annesine ne yapması gerektiğini anlatırken, çocuğun babası Dr. Aniden Ahmet Kurt'a yumruk atıp onu kırdı ve yere düşürdü.

Doktor kanlar içinde oradan ayrıldı. Ahmet Kurt, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastaneye kaldırıldığı sırada doktorun hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Dr. Ahmet Kurt, “Düşme sonrası hastanemize gelen çocuğun filmini incelemek için sisteme girmesini beklerken babası ve çocuğun amcası bana saldırdı. Kendimi korudum ama bilgisayar bozuldu, masa parçalandı. Polis hastaneye geldiğinde bebeğin filmini incelemek için başka bir odaya gittim. Burada filmi inceledik, beyin kanaması tespit ettik ve kendisini Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk etmeye karar verdik. Çocuğun annesine ambulansta ne yapması gerektiğini anlatırken çocuğun babası yumrukla saldırdı.” dedi.

Kazayla ilgili olarak HI ve kardeşi Ş.İ. Polis tarafından tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir