Müfredatın Geri Çekilmesi Platformu, yeni müfredatın iptali talebiyle Danıştay'a dava açtı – Son Dakika Eğitim Haberleri

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kemal Irmak, Çekilme Müfredatı platformu üyelerinin 28 Mayıs'ta onaylanan Türk Asırı Eğitim Modeli Müfredatının iptali için Danıştay'a dilekçe vermesinin ardından bir açıklama yaptı.

Nehir, ''Daha önce açıklanan hiçbir müfredat bu kadar gündemi meşgul etmemiş, bu kadar tartışılmamıştı. Yeni müfredat 1664 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu'na aykırıdır. 1739. Diğer yandan Anayasa'nın laiklik ilkesine aykırı içerikler barındırmaktadır.'' dedi.

“TEHDİT BİR MÜFREDAT”

Yeni müfredatın toplumun büyük kısmından tepki almasına rağmen bakanlığın ısrarla müfredatı uygulamaya devam ettiğini söyleyen Irmak, şunları kaydetti:

''Hem geleceğimizi, hem gelecek nesillerimizi, hem de ülkemizi, dünyayla rekabeti, laik ve demokratik yaşamı tehdit eden bir müfredattır. Sayın Bakanımızın uyarılarımıza rağmen toplumun belli bir kesimini, hatta ülkenin demokratik ve laik laik yaşamdan yana olan kesimini yok sayarak gerici, ırkçı bir müfredat hazırlayıp düzene koyması bizim için kabul edilemez. Günün. inadından.

Bu konu geçiştirilecek bir konu değil, bu platform harekete geçme kararı aldı ve sonuna kadar da almaya devam edecek. Bu performans Eylül ayında da korunursa, bu platform bileşenleri daha birçok eylem önerecek. Bugün burada olmamızın nedeni buna karşı dava açmaktır. “Platformun bileşenleri hakkında dava açtık, süreci takip edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir