Londra'da kılıçlı saldırı: 13 yaşındaki çocuk öldü, 4 kişi yaralandı

Londra'nın doğusundaki bir banliyöde 36 yaşındaki bir adamın tutuklandığını duyuran polis, olayın terörizmle bağlantılı olmadığını söyledi.

REKLAM

İngiltere'nin başkenti Londra'da halka ve polis memurlarına kılıçla saldıran bir kişi, 13 yaşındaki bir çocuğu öldürdü, 4 kişiyi de yaraladı.

Polis, 36 yaşında bir adamın Londra'nın doğusundaki bir banliyöde tutuklandığını söyledi. Olay, terörle bağlantılı veya “hedefli bir saldırı” olarak değerlendirilmiyor.

Bıçakla yaralanan 2 polis ve 2 sivil hastanede tedavi altına alındı.

Büyükşehir polisi, Salı sabahı erken saatlerde bir aracın konutların bulunduğu bir sokaktaki bir eve girdiğini ve Hainault metro istasyonu yakınında çok sayıda kişinin bıçaklandığını bildirmek üzere olay yerine çağrıldıklarını söyledi.

İngiliz medyasının yayınladığı videoda, sarı kapüşonlu bir adamın bölgedeki evlerin yakınında yürürken elinde uzun bir kılıç veya bıçak tuttuğu görülüyor.

Başbakan Rishi Sunak olayı “şok edici” olarak nitelendirdi ve şunları söyledi: “Bu tür şiddetin sokaklarımızda yeri yok.”

Komiser Yardımcısı Ade Adelekan, tehdidin devam etmediğine inandığını belirterek, “Başka şüpheli aramıyoruz. Bu olayın terörizmle bağlantısı yok gibi görünüyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir