Kerem Aktürkoğlu Portekiz'in şifresini verdi: “Acelemiz olmazsa yaparız” – Son Dakika Spor Haberleri

Milli takım oyuncuları Kerem AktürkoğluEURO 2024 F Grubu 2. maçı Portekiz ile oynanacak maç öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kerem Aktürkoğlu, Gürcistan'a attığı golle ilgili, “Kaleden şaka yaptım ama yol boyunca 3 kez pozisyonu kaçırdım. Sağıma bakıyorum, kulübe de benimle birlikte koşuyor. Aslında sona ulaşmak istiyordum, kolay bir hedef gibi görünüyordu ama önemli bir hedefti, iyi başlamamız gerekiyordu. Önemli olan elbette kazanmaktır, gol önemli değil” dedi.

''LİDER OLMAK İSTİYORUZ''

Grubun takım olarak hedefini anlatan Kerem, şunları söyledi: “Hiçbir takım maçlara beraberlik veya yenilgiyle başlamaz. Açıkçası kazanmak istiyoruz, bunun için hazırlandık. Bizim de kusurlarımız var, Portekiz'i iyi inceledik. Kazanıp grupta tartışmasız liderler olarak ortaya çıkmak istiyoruz.“dedi.

Sözlerine devam eden yıldız isim şunları söyledi: “Sabır en büyük parolamızdır. Acele etmezsek bunu yapabiliriz. Biz biraz duygusal bir milletiz, bunun bir an önce olmasını istiyoruz. Bende de var. Hazırlık maçları sonuç olarak kötü görünebilir ama maç olarak çok önemli noktalara değindiler. Sabırlı olursak yarın zaferle çıkmamız kaçınılmaz olacaktır.“dedi.

“İLK MAÇI KAZANDIK AMA HİÇBİR ŞEY BİTMEDİ”

Takım içindeki atmosferden bahseden milli takım ismi şunları söyledi: “Hazırlık maçlarındaki yenilgi biraz moral bozucuydu. İlk maçın turnuvanın gidişatını etkileyebileceğinin farkındaydık. Yaş ve dostluk bakımından birbirine yakın bir grup insan var. İlk maçı kazandık ama hiçbir şey bitmedi. Kazandığımızda yarın çok farklı bir atmosfer olacak. Ülke olarak buna ihtiyacımız var” dedi.

Kerem Aktürkoğlu, sorumluluklarının bilincinde olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Yarınki maçın ülkemiz için çok önemli olduğunu biliyoruz. Biz bir araya gelirsek büyük işler başarabilecek bir ülkeyiz. Fotoğrafları gördüğümüzde çok etkileniyoruz. Barlardaki, stadyumlardaki ve çay tarlalarındaki insanların bizden ne beklediğini biliyoruz. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz“dedi.

“ÇOK BÜYÜK HAYALLER İSTİYORUM AMA…”

Kerem konuşmasına devam ederek şunları söyledi: “Oynar mıyım oynamaz mıyım bilmiyorum ama rakibimize karşı hazır olmamız lazım. Her oyuncu belli şemaları biliyor, sorunlar çıkabiliyor çünkü Türkiye'de üç kişilik oynayan çok fazla takım yok ama bunlara hazırlıklı olmamız lazım. İlk dakikalarda farklı bir skor alırsak oyunun değişeceğini biliyoruz.“yorumunu yaptı.

Kerem Aktürkoğlu konuşmasını şöyle tamamladı:

“2008 kuşağına haksızlık etmiyoruz. Bunları hep aklımızda tutuyoruz çünkü yakın tarih ama durumu değiştirmek istiyoruz. Büyük hayallerim var ama bunları dile getirmek istemiyorum. Portekiz'i yenersek” Maçta ise grup aşamasından sonraki aşamaya bakacağız. Eğer bu duyguyu hissettirebilirsek bu bizim için büyük mutluluk olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir