Karşıyaka'da başıboş at operasyonu – GÜNDEM

Ele geçirilen atlar Pako Geçici Hayvan Bakımevi'ne sevk edilirken, sahipleri hakkında cezai işlem başlatıldı. Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, “Hem atlar hem de insanlar için yaratılan sağlık ve güvenlik riskinin önüne geçmek adına bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

Karşıyaka'nın Latife Hanım ve Zübeyde Hanım mahallelerinde dolaşan atlarla ilgili şikayetler Karşıyaka Belediyesi'ni harekete geçirdi. Belediyenin Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Karşıyaka İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, ilk olarak atlarını sokaklarda bırakıp çöplerle beslenen ve dolaşan vatandaşlarla temasa geçerek uyarılarda bulundu. Ancak sorunun devam etmesi nedeniyle operasyon sırasında toplam 5 at güvenli bir şekilde ele geçirildi. El konulan atlar, Karşıyaka İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleriyle tutanak tutularak İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geçici hayvan bakım merkezi Pako'ya nakledildi. Ayrıca ceza davası da açıldı.

SAĞLIK VE GÜVENLİK RİSKİ

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, tüm canlıların yaşam koşullarının sağlıklı ve güvenli hale getirilmesi için çalıştıklarını belirterek şöyle konuştu: “İyi bakım ve onurlu bir yaşam her canlının hakkıdır. Olumsuz durumlarla karşılaştığımızda ilgili kurumlarla işbirliği yaparak en hızlı şekilde çözüm sunmaya çalışıyoruz. Atların şehirlere bırakılması hem atların hem de insanların sağlığı ve güvenliği açısından ciddi bir risk oluşturuyor. Aynı zamanda çevre kirliliği oluşmakta ve trafik olumsuz etkilenmektedir. Bu sorunun bir daha yaşanmaması için çalışmalarımızı sürdürürken, at sahiplerinden de hassasiyetle davranmalarını rica ediyoruz” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir