“Hoşnutsuzların ittifakı”nın olağanüstü perde arkası: Berat Albayrak geri dönecek mi? – Son Dakika Türkiye, Siyasi Haberler

AKP Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeğeni Ahmet Akif Albayrak'ın mezuniyet töreninde uzun bir aradan sonra eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile aynı karede yer aldı.

Gazete vitrini yazarı Nuray Babacan'nin verdiği bilgiye göre, damadı Albayrak'ın siyasete döneceği yönünde söylentiler var. Babacan'ın verdiği kulis bilgileri şöyle:

“Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini sağlam tutma çabalarında, küskün damadı Berat Albayrak'ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la aylar sonra çektiği 'mesafeli' fotoğraftan başlayarak ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Bakanlık görevinden alındığı günden bu yana aile ilişkilerine mesafeli bir tutum sergileyen en büyük damadı Berat Albayrak'ın, 2013 yılı nedeniyle her tatilde Marmaris'te düzenlenen aile toplantılarının hiçbirine katılmadığı biliniyor. son 3 yıl. yıllar. Kurban Bayramı'nda çocukların ve torunların büyük çoğunluğunun bir araya gelmesine rağmen Berat Albayrak'ın bir daha toplanamayacağını da hatırlayalım.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Berat Albayrak'ın aynı karede yer aldığı fotoğrafta “buzlar eriyor mu?” sorusunu gündeme getirdi. Torunlarının mezuniyet töreninde hazır bulunan Erdoğan'lar, çekimler sonunda son olarak damatlarıyla buluştu. Bu atış AKP lobilerinin de dikkatini çekti. Berat Albayrak'ın bir gün uğradığı haksızlığın anlaşılmasını ve siyasete geri dönmesini umduğunu söyleyenler var. Hatta geçmişte sorun yaşadığı bazı eski bakanlarla yeniden bağlantı kurduğu ve 'hoşnutsuzların ittifakı' kurduğu bile söyleniyor…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir