Erdoğan imzaladı, Resmi Gazete'de yayımlandı! Vali Yardımcıları ve Kaymakamların pozisyonları değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında 10, il teşkilatında ise vali yardımcısı ve ilçe olmak üzere 292 olmak üzere 302 mülki yöneticinin kadroları açıklandı. valiler değiştirildi.

Söz konusu karar, 1664 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2. ve 3. maddeleri uyarınca alınmıştır. 3.

YÜKSEKOVA İLÇE VALİSİ DEĞİŞTİ

Yüksekova'nın yeni kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan atama kararlarının Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla açıklandı. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Hakkari Yüksekova kaymakamlığına Rize Pazar kaymakamı Mustafa Akın, Isparta Eğirdir kaymakamlığına ise Yüksekova kaymakamı Ömer Çimşit atandı.

Aralık 2021'de Yüksekova ilçesine vali olarak atanan Ömer Çimşit, 2 yıl 7 aylık hizmetinin ardından Isparta Eğirdir ilçesine vali olarak atandı.

ŞEMDİNLİ VE DERECİK İLÇE VALİLERİ DEĞİŞTİ

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan atamalara ilişkin kararlarla Şemdinli ve Derecik ilçelerinin yeni kaymakamı belli oldu. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Burdur Vali Yardımcısı Yunus Emre Akpınar, Şemdinli Kaymakamlığı'na atandı; Burdur Tefenni Kaymakamı Ömer Faruk Ateş Derecik Kaymakamlığına atandı.

DFSSF

Dönemde Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateş, Artvin Vali Yardımcılığına, Derecik Kaymakamı Abdülkadir Işık ise Hakkari Vali Yardımcılığına atandı.

VAN'DA 5 İLÇE VALİ VE 2 VALİ YARDIMCISI'NIN YERİ DEĞİŞTİ

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Başkanları Atanması Hakkında Kararname ile mülki idare hizmetlerinde 302 sınıfa görev yapan vali yardımcıları ve kaymakamlar atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre Van Tuşba, Çaldıran, Bahçesaray, Başkale ve Çatak kaymakamlarının görev yerleri değişti.

Karara göre; Van'da Tuşba Kaymakamı Furkan Duman, Çorum Osmancık Kaymakamı, Çaldıran Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Elazığ Baskil Kaymakamı, Bahçesaray Kaymakamı Onur Alimoğlu, İzmir Kınık Kaymakamı, Van Başkale Kaymakamı Mustafa Çelik Erzurum Oltu Kaymakamı olarak, son olarak da Van Çatak Kaymakamı Sercan Sakarya Manisa Gördes İlçe Kaymakamı olarak atandı.

Görevleri değişen kaymakamların yerine Adıyaman Kaymakamı Samsat Süleyman Bakan Çaldıran Kaymakamı oldu, Çanakkale Yenice Kaymakamı Musa Göktaş Tuşba Kaymakamı oldu, Balıkesir Kepsut Kaymakamı Harun Arslanargun oldu. Bahçesaray Kaymakamı, Erzurum Kaymakamı Çat Muhammet Serdar Erdoğan, Başkale İlçesi Kaymakamı oldu ve son olarak Kars Akyaka İlçesi Kaymakamı Kadir Kılıç, Çatak İlçesi Valisi olarak atandı.

Kararnameyle Van Adem Vali Yardımcısı Balkanlıoğlu, Şanlıurfa Suruç Kaymakamı, Van Yavuz Vali Yardımcısı Arslan ise Manisa Kaymakamı olarak atanırken, Konya Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Şanlıurfa Kaymakamı Harran İbrahim Gültekin ve Şanlıurfa Kaymakamı atandı. Yerlerine Viranşehir Önder Koç atandı.

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
TFF başkan adayı Erdal Alkış'ın başını ağrıtan açıklama: İkiz villada çöktü! "İş adamı kimliğine güvendik, bakın ne yaptı" TFF başkan adayı Erdal Alkış'ın başını ağrıtan açıklama: İkiz villada çöktü! “Girişimci kimliğine güvendik, bakın ne yaptı”
Kabinede görev değişikliğinin perde arkası!Kabinede görev değişikliğinin perde arkası!
Kısa video izleyenler dikkat: 'Tiktok Beyin' tehlikesi ortaya çıktıKısa video izleyenler dikkat: 'Tiktok Beyin' tehlikesi ortaya çıktı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir