Devlete büyük kayıplar veriyorlardı! 5 ilde tuş basıldı: 45 kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın paylaştığı bilgiye göre, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda; Aydın, Erzurum, Muş, Karaman ve Konya'da “Kuyu-2” operasyonları düzenlendi. Operasyonlar sonucunda Aydın'da Hakan Gürel, Erzurum'da Erkan Yaprak ve Muhammet Tokyay ve Karaman'da İbrahim Öztürk'ün başını çektiği 3 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda, aralarında organize suç örgütünün elebaşlarının da bulunduğu 45 şüpheli yakalandı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışmaların ardından; Aydın'ın Söke, Kuşadası, Didim ve Efeler ilçelerinde yürütülen operasyonlarda; Nitelikli dolandırıcılık, resmi belgelerde sahtecilik ve vergi usul kanununu ihlal suçlarından 21 şüpheli yakalandı. Organize suç örgütüne üye olan şüpheliler; İnternet üzerinden satış platformlarında kuryelik yapan şahısların, akaryakıtı benzin istasyonlarından almış gibi davranarak sahte fatura ve makbuz karşılığında devlete büyük zarar verdikleri belirlendi.

Erzurum ve Muş'ta düzenlenen operasyonlarda “uyuşturucu üretimi ve ticareti” suçunu organize bir şekilde işleyen 17 şüpheli yakalandı. Organize suç örgütüne üye olan şüpheliler; Erzurum ve Muş'tan elde edilen uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin pazarlanıp satıldığı belirlendi.

Karaman ve Konya'da yürütülen operasyonlarda “tefecilik” suçunu organize bir şekilde işleyen 7 şüpheli yakalandı. Organize suç örgütüne üye olan şüpheliler; Ekonomik durumu kötü olan vatandaşlara yüksek faiz karşılığında borç verip karşılığında senet imzalattılar. Mağdurların borçlarını ödemelerine rağmen imzalı senetleri mağdurlara iade etmediler; saldırı, cebir ve silahlı tehdit kullanarak borcu tahsil edip ödemeye çalıştılar. Taşınmazlarını icra yoluyla veya cebir kullanarak örgüt üyelerine devrederek haksız kazanç elde ettikleri tespit edildi.

Operasyonların ardından; tabanca ve pompalı tüfekler, çeşitli miktarlarda uyuşturucu maddeler, suçlarda kullanılan çok sayıda eşya; Sahte faturalar, makbuzlar, kambiyo senetleri ve tapuların yanı sıra çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

(İHA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
'Mutlu sonla biten masajı' görünce inandı ve teminat olarak 50 bin lira silikon parası gönderdi!  Eşine söyleyeceğimizi söyleyince değeri 170 bin liradan fazlaydı: 'Mutlu sonla biten masajı' görünce inandı ve teminat olarak 50 bin lira silikon parası gönderdi! Eşine söyleyeceğimizi söylediğinde değeri 170 bin liradan fazlaydı: “Farklı fantezi özellikleri var.”
Metre yüksekliğinde!  O eyalette kasırgaMetre yüksekliğinde! O eyalette kasırga
Oyunları bitmiyor!  Eşi FETÖ'den tutuklanan şahıs, eşine ulaşmak için her yolu denediOyunları bitmiyor! Eşi FETÖ'den tutuklanan şahıs, eşine ulaşmak için her yolu denedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir