Başkan Zeyrek: Adaletin yerini bulması yüreklerimizi rahatlatacaktır – Son Dakika Türkiye, Cumhuriyet Ege Haberleri

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, makamında ziyaret kabul etmeye devam ediyor. Ziyarette ayrıca CHP İl Başkanı İlksen Özalper, Soma 301 Maden İşçileri Sosyal Yardım Derneği Başkanı İsmail Çolak da hazır bulundu, dernek yönetim kurulu ve üyeleri, Başkan Zeyrek'i makamında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

“BİZİ DESTEKLEYEN TEK CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR”

Ziyaretin amacının iyi dileklerini iletmek olduğunu anlatan dernek başkanı İsmail Çolak, teslim edilen dosyayla da taleplerini dile getirdi. Başkan Çolak, şunları söyledi: “10 yıldır kimse bize destek olmadı. Bizi destekleyen tek kişi Cumhuriyet Halk Partisi'dir. O tarihten bu yana hep yanımızda oldu ve olmaya da devam ediyor. Şu ana kadar başvurularımıza olumlu yanıt alamadık. Bize verdikleri sözleri tutmadılar. Gerçeği ve adaleti aradık. Onun dışında tartışmadık. “Derneğimizi 2017 yılında yasal olarak kurduk ama bize söz vermelerine rağmen yer vermediler, o yüzden yerimizi terk etmemizi söylediler” dedi.

“ACINIZI DA PAYLAŞIYORUM”

Her zaman derneğin yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirten Başkan Zeyrek, şöyle konuştu: “Bunca zamandır derneğinizi ve direnişinizi asla kapatmayacağınızı çok iyi biliyorum. Konumumuz ne olursa olsun 13 Mayıs'ta hep Soma meydanlarındaydık. Biz seninleydik. Başkanımız ilk günden itibaren çocukluğunuzdan itibaren her zaman yanınızda oldu ve acınıza ortak oldu. Acınızı gerçekten paylaşıyorum. Acıyı dindirmek mümkün değil ama merhem olmak mümkün. Artık Soma Belediye Başkanı Sercan Okur sizlere kapılarını açtı. Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin kapıları sizlere sonuna kadar açık. Soma Belediye Başkanı Sercan Okur ile derneğimizi kurma konusunu konuşacağım, kendisi uygun bir yerde destek verecek. “Büyükşehir belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluk ne ise memnuniyetle yapacağız” dedi.

“ADALETİN EN KISA ZAMANDA YERİNE OLACAĞINI DİLİYORUM”

Başkan Zeyrek, konuşmasında suçluların cezalandırılacağına inandığını belirterek, şunları söyledi: “Sizler büyük fedakarlıklar yaptınız, şehitler verdiniz. Bu yüzden biraz rahatlama sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. 13 Mayıs hiç bitmeyecek. Adaletin bir an önce yerini bulmasını diliyorum. Suçlular cezasını çekecek. Adaletin yerini bulması en büyük arzumuz. Kalplerimize su serpecek. Bu düzen böyle devam etmeyecek. Bir noktada herkesin adalete ihtiyacı var. Bugün 301 şehit madencimize ihtiyaç olacak, yarın da onları kışkırtanlara ihtiyacımız olacak. Bu konuda en ufak bir şüphem yok. Direnişimiz devam edecek. Birliğimiz ve bütünlüğümüz devam edecek. Hiç şüpheniz olmasın ki ben Ferdi Zeyrek olarak başkanımız, il başkanımız ve büyükşehir belediye başkanımız olarak her zaman yanınızda olacağım. “Geldiğiniz için tekrar teşekkür ederim, size iyi şanslar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir