Ayşe Ateş ağzını açıp gözlerini kapadı: “Sizi uyuşturucu bağımlıları!” Ah, teneke askerler! Dayan orada, bekliyoruz

Türkiye, Sinan Ateş cinayeti davasının takibini sürdürüyor. Ülkü Ocakları eski başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık 2022'de Ankara'da düzenlenen silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Cinayet davası geçen hafta başladı. Duruşma sırasında ifadeleri yakından takip edilen Ayşe Ateş'ten zehirli bir paylaşım geldi.

“HEPİNİZE BAKTI VE YÜZÜNÜZE TÜKÜRDÜ VE SİZ BANA SÖYLEMEDİNİZ”

Ayşe Ateş, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Lanet uyuşturucu bağımlıları! Lanet alçaklar! Lanet teneke askerler!” Açıklamasına şöyle başladı:

“Beni bıraktın ve şimdi de annem Saniye'ye küfretmeye mi başladın? Sinan'ın annesini ve kardeşlerini FETÖ'cü mü ilan ettin? Senin gibi alçakların ve korkakların karşısında sezgisi ve cesaretiyle dağ gibi yükselen bu acılı kadın, o? Bir yıl içinde önce oğlunu, ardından hayatını kaybetti.” Arkadaşını toprağa verdi Kurşunlar birini kalbinden aldı, diğeri ise oğlunun acısı ve hüznüydü. Yine de eğilmedi ya da bir köşeye sinmedi. Bu yaşa geldi ve oğlunun katilleriyle yüzleşip yüzlerine tükürdü.

“SALDIRI ÇOCUK, BEKLİYORUZ”

Ne karın ağrınız var, ne de kişilik kurallarınız! Ne aile eğitiminiz var, ne de insanlıktan payınız! Eşlerini, oğullarını, kardeşlerini gömen bu umursamaz kadınları, Ülkücü Kulüplere ve MHP'ye saldırıp hedef almakla suçlarken öfkeden kızarıyorsunuz. Dün tüm kutsallığınıza yemin eden Zihni Çakır ve Fuat Uğur'la el ele tutuşurken, bir takım korkakların ve alçakların işlendiği bu siyasi cinayeti dile getirenleri bastırmaya çalışırken yüzünüzden en ufak bir kızarma emaresi göstermiyorsunuz. boğazına kadar hakaret, küfür, tehdit, örgütlenme ve cinsiyetçi söylemlerle. Utanma ya da utanma yok! Bin dolarlık yalanınız, iftiranız var. Dürüstlük, onur, haysiyet, onur? Ara beni baba, ara beni. Saldırın, bekliyoruz!

AA-20240703-35043872-35043860-SINAN_ATESIN_ESI_AYSE_ATES_VE_KEMAL_KILICDAROGLU_ACIKLAMA_YAPTI

“MİLYONLUK ARABANIZA ATLAYIN VE BÖYLE SALDIRIN”

Adalet hayali kuranlara, adalet hayali kuranlara, namussuzların arasında dürüst olanlara, doğruyu söylediği için hapiste olanlara saldırın! Ülke hainlerine, uyuşturucu satıcılarına, tas sahiplerine saldırın! Milyon dolarlık siyah arabalarınıza binin ve böyle saldırın! Karton kahramanlarınızla, sosyal medya ordularınızla, tetikçilerinizle, ayak işlerinizle, kölelerinizle, kölelerinizle saldırın!

FETÖ kalıntılarınızı, satılık şakalarınızı, cinayet temalı film alıntılarınızı arkanıza koyun ve saldırın! Tetikçilerin ve uyuşturucu satıcılarının ifadelerini, trollerinizin yalanlarını ve gerçek azmettiricilerin yeni şiddet planlarını yanınızda götürün ve saldırın! Dönme dolaplarınızla, stereotiplerinizle, iltihaplarınızla saldırın! Yanlara doğru irin akan ve kan kokan ağzıyla saldırıyor! Heybetinin ardına sakladığın özünle, haktan hesap soran sözlerinle, kibirden bulunduğu yere uyum sağlayamayan gözlerinle saldır!

AA-20240705-35061462-35061461-SINAN_ATESIN_ESI_AYSE_ATESTEN_DURUSMANIN_AFARDIN_EXPLANATION

“Zaten canımızı aldın, YAPMAYIN”

Ne sizin algı operasyonlarınız, ne bu operasyonları yapan embesiller, ne alnımıza attığınız paralı kurşunlar bizi bu adalet yolundan alıkoyamaz. Çünkü bizi çok incittin. Sen zaten canımızı aldın. Sen bunu yapmazdın!”

ANNE ATEŞ: BAGAJCILAR YAPMAYDI, ARDINDAKİLER CESARET VERDİ

Anne Selma Ateş ise gazetecilere olayla ilgili olağanüstü bir açıklama yaptı. Konuşurken gözleri yaşlarla dolan anne Ateş, şunları söyledi: “Bu Allah'ın işidir, örtbas etmeye çalışıyorlar. Bu siyasi bir dava, kesinlikle sıradan bir suç değil. Bunu yapanlar uyuşturucu tacirleriydi.” , Sağ? ” , yapmadılar. Arkadakiler onlara cesaret verdi. Bu davanın sonunu göremeyebilirim ama bunun için ölümüne savaşacağım.” “Çok yakında” dedi.

NE OLDU?

Sinan Ateş, 30 Aralık 2022'de Çankaya İlçesi Kızılırmak İlçesi Çukurambar İlçesi'nde silahlı saldırıda hayatını kaybederken, cinayetle ilgili 22 kişi hakkında dava açıldı.

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ve kaza anında yanında bulunan Selman Bozkurt'un “müşteki” olarak yer aldığı 22 maddelik iddianamede, sanıklar “müşterek suçlu”, Eray Özyağcı, Vedat Balkaya olarak sıralandı. ve Suat Kurt “kasten öldürme” suçundan tutuklandı. Şikayetçi Selman Bozkurt'un “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13'er yıldan 20'şer yıla kadar, Doğukan Çep ve Tolgahan Demirbaş'ın ise cinayete yardım ve yataklık suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

Ayrıca Özyağcı'nın “ruhsatsız silah bulundurmak ve taşımak” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar, Demirbaş'ın da “kişisel verileri kanuna aykırı olarak ele geçirmek” suçundan 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep ediliyor. bir zincirde”.

Sanıklar Zekeriya Asarkaya, Hakan Saraç, Ufuk Köktürk, Mehmet Yüce, Mustafa Uzunlar, Aşkın Mert Gelenbey, Murat Can Çolak, Osman Bayraktar, Caner Güney, Umut Ersoy, Çağlar Zorlu ve Erdem Karadeniz, Alper Atay, Mustafa Ensar Aykal ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılacak. “Kasten adam öldürmeye yardım ve yataklık etmek” suçundan 15'er yıldan 20'şer yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Cinayet Masası'nın eski şefi Aykal da, kamu görevinin kendisine verdiği yetkiyi kötüye kullandığı ve mağdurun kişisel verilerini hukuka aykırı olarak elde ettiği gerekçesiyle 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.

TAHLİYE EDİLDİLER

Davada Yargı Komisyonu, tutuklu sanıklar Mehmet Yüce, Erdem Karadeniz, Osman Bayraktar, Zekeriya Asarkaya, Hakan Saraç, Ufuk Köktürk, Aytaç Ataç, Caner Günay, Umut Ersoy ve Alper Atay'ın savunmalarının alınan deliller, mevcut delil durumu ve gözaltında geçirilen süre. Gözaltına alınarak serbest bırakılmalarına karar verildi.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Skandal Çocuk kitabındaki 'ensest ilişki' skandalı! Bu açıklamalara tepkiler geldi.
Uzmanlar gluten tartışmasına son verdi!Uzmanlar gluten tartışmasına son verdi!
Sel suları tek ulaşım yolunu tıkadığında mahsur kaldı.Sel suları tek ulaşım yolunu tıkadığında mahsur kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir