ABD'nin eski BM temsilcisi Nikki Haley, İsrail'deki top mermileri hakkında “Onları bitirin” yazdı

Yeterli destek göremediği için çekilen Cumhuriyetçi Parti'nin 2024 başkan adayı Nikki Haley, İsrail'in kuzeyine yaptığı ziyarette güllenin üzerine “Onları bitirin” yazdı.

REKLAM

İsrail parlamentosu üyesi ve İsrail'in Birleşmiş Milletler eski temsilcisi Danny Danon, Haley'nin kuzey İsrail ziyaretine ilişkin bazı fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaştı.

Aynı zamanda ABD'nin eski Birleşmiş Milletler temsilcisi olan Haley, bir top mermisinin üzerindeki “Onları Bitirin” yazısını imzaladı.

Danon, mesajında ​​”'Onları bitirin'… Arkadaşım eski Büyükelçi Nikki Haley'nin kuzey sınırındaki bir topçu mevzisini ziyareti sırasında gülle üzerine yazdığı şey buydu” diye yazdı. dedi.

İsrailli savcı Danon'un paylaşımında Haley'nin diz çöktüğü ve mor işaretli bir güllenin üzerine “Onları Bitir” yazdığı görülüyor.

İlginçtir ki Haley'nin bu adımı, İsrail'in Gazze Şeridi'nin Mısır sınırı yakınındaki Refah kentindeki bir çadır kente düzenlediği hava saldırısında aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 50 Filistinliyi öldürmesinden bir gün sonra geldi.

Trump'ın rakibi olan ancak yeterli desteği alamadığı için başkanlık yarışından çekilen Haley, İsrail'e verdiği yoğun destekle dikkat çekiyor.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 36 bini aştı.

Bu olayda da İsrail saldırılarında yaralanan Filistinlilerin sayısı 80 bini aştı.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Başkan Joe Biden'ın hafta sonu Refah'ta yaşanan ölümcül saldırının ardından İsrail politikasını değiştirme niyetinde olmadığı belirtildi.

Ancak açıklamada, cumhurbaşkanının Filistinli sivillerin kötü durumuna “göz yummayacağı” belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir