Uzun araç kuyrukları oluştu… 48 saatte 30 bini aşkın araç Bodrum'a girdi! – Türkiye'den son dakika haberleri

Dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri BodrumJandarma ekipleri ise denetimleri yoğunlaştırdı. Bu bağlamda ilçe 48 saatte 30 bin100.000'den fazla araç girdi. Bodrum Kaymakamı Mustafa çitİncelemeleri Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Kurgan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Oktay Boydak ve Bodrum Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Binbaşı Raşit Gödelek takip etti. Kaymakam Çit, vatandaşları tebrik ederek sürücüleri trafikte dikkatli araç kullanmaları konusunda uyardı.

Jandarma ekipleri vatandaşlara kolonya ve şeker ikram etti, trafik kurallarını anlatan broşürler dağıttı. Ekipler, rutin trafik kontrolünün yanı sıra narkotik köpeği “Ucak”ın da desteğiyle uyuşturucuyla mücadele ve asayiş çalışmaları da gerçekleştirdi.

“FESTİVAL BOYUNCA 527 PERSONEL ÇALIŞACAK”

Kaymakamlık Muhafazası, “Bodrum'u tercih eden misafirlerimizin huzurlu bir tatil geçirebilmeleri için gerekli tedbirleri aldık. Bu kapsamda polisimiz, jandarma, sahil güvenlik ve zabıta olmak üzere tüm ekipler sahada bulunuyor. Polisimiz bölgede güvenliği garanti ediyor. 17 ekip, 9 bölgede yaya devriye ve 197 personel ile ilçe merkezi bölgesinde güvenliği jandarmamız sağlıyor.” Bu tedbiri 22 araç, 1 bomba tespit köpeği, 1 uyuşturucu tespit köpeği ve 100 personel ile sağlıyor. Sahil Güvenliğimiz bu konuda bize yardımcı oluyor “9 bot, 2 mobil radar, 1 dalış ekibi ve 90 çalışanımızı aldık. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz 20 araç ve 140 polisle bize yardımcı oluyor.” Tatil boyunca toplam 75 araç ve 527 çalışan hizmet verecek. Herkese teşekkür ediyorum, önemli olan huzur ve güvenlik. Açık otellerimizin doluluk oranının yüzde 75-80 civarında olduğunu tahmin ediyoruz. Bayram döneminde de şehrimizde 800 bin civarında vatandaşımızın olmasını bekliyoruz.” dedi.

İSTİHDAM ORANI %60'A YÜKSELDİ.

Bodrum Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin Şunları ifade etti:

“Tatil heyecanıyla artık sezon açıldı. Havaların güzelleşmesiyle birlikte bazı oteller açılmaya başladı. Güzel bir tatil olacak. Talep başladı, havaların da güzelleşmesiyle son dakika teklifleri devam edecek. Son Dakikalık kampanyalar hatta rezervasyonlar bile dakika dakika gelmeye başlıyor.Misafirlerimiz henüz rezervasyon yaptırmadıysa;hepsi Bodrum'da misafirlerimizi bekliyoruz.Sezon bu yıl ilk defa nisan ayında açılacak.Bazı eğlence sektörü mekanları ve oteller erken açılmaya başladı. Bu nedenle şu sıralar hareketlilik çok fazla. Otellerdeki doluluk oranı %60 civarında. Odalara gelince herhangi bir sorun yok. Hayır yerlerimiz var. Tatile uygun bir tatil var. Bodrum'da her bütçeye uygun. Uçaklar dolu olduğu sürece havayolları ek sefer düzenleyebilir. Geçtiğimiz gün Bodrum'a ilk kruvaziyer geldi ve gemide 500'e yakın turist vardı. Bodrum sezona hazır, misafirlerini ağırlamayı bekliyor ve yolcu gemileri gelmeye devam edecek. “

Tatil için Konya'dan Bodrum'a geldiklerini söylediler. Taner Can Demir İtibaren “Tatil için buradayız, Muğla'yı ve Bodrum'u seviyoruz. 3 gün tatil yapacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir