Randevu bekleyen engelli öğretmen ağlayarak Özgür Özel'den yardım istedi – Son Dakika Siyasi Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özelİzmir programı kapsamında CHP İzmir İl MüdürlüğüZiyaret etti . Özel'in binaya gelmesi üzerine randevu bekleyen engelli öğretmen Işıl Taşlı, Özel'in yanına giderek yardım istedi. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP ziyaretine değinen Taşlı, “Geri dönüş ziyaretinde sesimizi duyurabilir misiniz?” Özel, Taşlı'ya şöyle yanıt verdi: “Ağlama, geçen sefer 5 bin ismini söylemiştik, yine söyleyeceğim.”

Özel'in il başkanı olması sırasında randevu bekleyen öğretmen Işıl Taşlı, Özel'in yanına giderek yardım çağrısında bulundu. Taşlı, Özel'den atama bekleyen öğretmenlere ses vermesini istedi. Gözyaşları içinde konuşan Taşlı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Salı günü CHP'ye yaptığı iade ziyaretini anımsatarak, “Geri dönüş ziyaretinde sesimizi duyurabilir misiniz?”

Taşlı'yı 'ağlama' diyerek teselli etmeye çalışan Özel, şunları söyledi: “Her seferinde duyuruyoruz. Şunu söyleyeyim. En son sizinkiler bizi ziyarete geldi. Konuştuk. 5 bin engelli öğretmen atandı. 'Geçen sefer 5.000'i söyleyelim demiştik, yine söylüyorum' dedi.

Özel daha sonra organizasyonla tanışmak için il genel merkezine girdi.

Özel'in ardından basın mensuplarına atanamayan öğretmenlerin sorunlarına ilişkin konuşan Taşlı, şunları söyledi:

“Sıralarımız açıklandı. Devletimizden randevu bekliyoruz. Hastalıklarımız çok zor. Engelli olduğumuz için özel okullar bize iş vermek istemiyor. Hepimiz üniversite eğitimimizi başarıyla tamamladık. Hepimiz öğretmen olduk. Devletimizin kadrosuna katılmak istiyoruz. Geçen yıl 5 bin atama yapıldı. Gözyaşı döken tek bir engelli öğretmen kalmadı. Bu sene sayımız 10'un çok altında. Engelli öğretmen arkadaşımın bir daha geride kalmasını istemiyorum. Bu bir gelenek haline gelmedi. Engellilerin hayatı oldukça zordur. Aramızda MS hastası, ortopedik sorunları olan, görme sorunu olan arkadaşlarımız var. Hayatımız çok zor. Özel sektörde bile yer bulamıyoruz. Var olabileceğimiz tek yer devlet mevkileridir. “Öğrencilerimizle de tanışmak istiyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir