Meteoroloji'den 29 il için sarı kod uyarısı! Bir şehir dışında Türkiye genelinde yağmur bekleniyor…

Meteorologia, 11 Mayıs 2024 Cumartesi günü için yeni hava tahminini yayınladı. 29 numara için sarı kod uyarısı verildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre gökyüzü ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu olacak.Şırnak hariç tüm yurdun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlardan etkileneceği tahmin ediliyor.

Yağmur; Doğu Marmara, İç Anadolu'nun kuzeyi, Orta ve Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Kuzeybatı Doğu Anadolu ile Aydın, Denizli, Manisa, Kütahya ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu kesimlerde ise toz taşınması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI DÜŞECEK

Yağışlı havayla birlikte batı kesimlerden başlamak üzere orta ve kuzey kesimlerde hava sıcaklığının 4-6 derece azalacağı tahmin ediliyor.

ŞİDDETLİ YAĞMUR UYARISI

Yağmur; Doğu Marmara, İç Anadolu'nun kuzeyi, Orta ve Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Kuzeybatı Doğu Anadolu ile Aydın, Denizli, Manisa, Kütahya ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenirken, ani su baskını, yerel su baskını, yıldırım ve dolu beklenmektedir. Şiddetli yağış, yağmur sırasında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması istendi.

6

UYARI GÜÇLÜ RÜZGAR

Rüzgar, Marmara, Ege kıyıları ve Batı Akdeniz'de güneyden kuvvetli (40-70 km/saat), İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu, Orta Anadolu'nun iç kesimlerinde kuzeyden kuvvetli ve kısa süreli olarak esecek. Anadolu ve Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da fırtına gibi (70-100 km/saat) esmesi beklendiğinden olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

3

TOZ TAŞINI DİNLE

Doğu kesimlerde toz taşınımının görüleceği tahmin edildiğinden olası olumsuzluklara karşı tedbirli olunması isteniyor.

29 İLE SARI UYARI KODU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü cumartesi günü 29 il için sarı kod alarmı verdi.

sarı

Sarı kodla işaretlenen iller şöyle:

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Antalya, Konya, Karaman, Niğde, Adana, Kayseri, Tokat, Sivas, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Bayburt, Van ve HakkariBu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Öğrencileri taşıyan minibüs çitlere uçtu Öğrencileri taşıyan minibüs çitlere uçtu
Dünya gözlerini kaçırdı!  ABD'den açıklamaDünya gözlerini kaçırdı! ABD'den açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!  Eğitimde şiddete karşı yasal düzenlemeler: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Eğitimde şiddete karşı yasal düzenleme: “Hızla hayata geçireceğiz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir