Mark Zuckerberg yapay zeka şirketlerini eleştirdi: Tanrı'yı ​​yaratmaya çalışıyorlar – Son Dakika Bilim Teknoloji Haberleri

Yapay zeka yarışında bazı şirketler öne çıkarken onların çalışmaları da yakından takip ediliyor. Yakın zamanda yapılan bir röportajda Meta CEO'su Mark Zuckerberg, yapay zeka şirketlerini eleştirdi. Benzersiz ve çok güçlü yapay zeka üretmenin yanı sıra her ihtiyaca uygun yapay zeka araçlarının olması gerektiğini vurguladı. Bu hedefe sahip yapay zeka şirketlerinin “Tanrı'yı ​​yaratma” kaygısıyla hareket ettiğini söyledi.

“YAPAY ZEKA ŞİRKETLERİ ALLAH'I YARATMAK İSTİYOR”

Kallaway'in YouTube kanalına konuk olan Zuckerberg, yapay zeka dışında son dönemde geliştirilen teknolojilerden de bahsetti.

“Teknoloji endüstrisindeki insanların tek gerçek yapay zekayı oluşturmaktan bahsetmesini oldukça rahatsız edici buluyorum. Neredeyse Tanrı'yı ​​falan yarattıklarını düşünüyorlar. Biz bunu yapmıyoruz, bu şekilde çalıştığını düşünmüyorum.”

Yapay zekanın tekelci bir yaklaşım değil, açık kaynak olması gerektiğini savunan Zuckerberg, tek bir yapay zekanın her şeyi çözmeyeceğini düşünüyor:

“Gerçekçi olmak gerekirse, bu şekilde çalıştığını düşünmüyorum. İnsanların telefonlarında kullandıkları tek bir uygulama yok. Tüm içeriklerini istedikleri tek bir yaratıcı yok, tüm içeriklerini istedikleri tek bir uygulama yok.” içerikleri. Her şeyi satın almak istedikleri bir iş yok.”

CEO ayrıca Meta'nın yapay zeka avatarları ve akıllı gözlükler de dahil olmak üzere çeşitli yapay zeka araçları ve teknolojileri geliştirmeye odaklandığını söyledi. Öte yandan bu röportajdan çıkan bir diğer sonuç ise Apple'ın yapay zekası için tanıştığı Meta'da işlerin pek de iyi gitmediğidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir