Mamak belediyesinden “20 köpek vuruldu” şikayetine yanıt: “Toplanan 4 köpek emin ellerde”

Mamak Belediyesi, yaptığı açıklamada, “20 sokak köpeğinin öldürülerek götürüldüğü” iddialarının gerçeği yansıtmadığını, toplanan köpek sayısının 4 olduğunu ve getirildiği ortama salınacağını söyledi. rehabilite edildikten sonra.

REKLAM

Ankara Mamak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Salı günü yaptığı açıklamada, sosyal medyada yayılan “20 sokak köpeğinin öldürülerek götürüldüğü” yönündeki iddiaları yalanladı.

Belediyenin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, toplanan köpek sayısının 4 olduğu ve bu köpeklerin “Yöneticilerin defalarca şikayet etmesi üzerine” Mamak Belediyesi'ne bağlı sokak hayvanları için geçici rehabilitasyon ve bakım evine götürüldüğü belirtildi. Boğaziçi ilçesinde vatandaşlara saldıran mahalle muhtarı.”

Açıklamada, köpeklerin “emin ellerde” olduğu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi veteriner hizmetleri tarafından rehabilite edildikten sonra “doğal ortamlarına” iade edildiği vurgulandı.[larına] Serbest bırakılacakları belirtildi.

3 çalışanla 20 köpeği yakalamanın mümkün olmadığını vurgulayan Veteriner İşleri Başkanı Nurettin Polat, “Yaptığımız tüm çalışmalar belgelidir. Bu iddiayı ortaya atan kişiler bunu kanıtlayamazsa hukuki süreç başlatacağız.”

Polat şunları ekledi: “Burada hayvanlarla ilgileniyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir