Köpek sahiplenmek isterken dolandırıldı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Kentte yaşayan Gamze T., sosyal medyada gördüğü ilandaki köpeği sahiplenmek için benimle telefonla iletişime geçti. Kendini “Can” olarak tanıtan kişi, köpeği Gamze T.'ye ücretsiz olarak teslim edebileceğini ancak hayvanı “Pet taksi” ile Artvin'e göndermek için 690 lira nakliye, 2 bin 250 lira da masraf ödemek zorunda kaldığını söyledi. olası bir kazaya karşı köpek sigortası.

Gamze T., Orçun K.'nin kendisine verdiği banka hesabına toplam 2 bin 940 TL yatırdı. Aradığı numaraya ulaşamadığı için dolandırıldığını daha sonra anlayan Gamze T., savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ofis.

Ankara Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada, Gamze T.'nin ulaştığı telefon numarasının yabancı adına kayıtlı olduğu ve para transferi yaptığı banka hesabının Orçun K.'ye ait olduğu ortaya çıktı.

İDDİA HAZIRLANDI

Kamera kayıtlarında Habip A.'nın parayı hesaptan çektiği ortaya çıktı. Orçun K. ifadesinde, söz konusu banka hesabına ait kartı arkadaşı Habip A. aracılığıyla tanıdığı Mustafa Ç.'ye verdiğini, olayla hiçbir ilgisinin olmadığını ifade etti. Orçun K. ve Mustafa Ç. O da suçlamayı kabul etmedi.

Yapılan incelemeler sonunda şüpheliler Orçun K., Habip A. ve Mustafa Ç. Hakkında “bilgisayar sistemlerini, bankaları veya kredi kuruluşlarını aleni kullanarak dolandırıcılık” suçundan iddianame hazırlandı ve dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir