Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel ve Mansur Yavaş'ı tebrik etmesine rağmen Ekrem İmamoğlu'nu aramadı – Son Dakika Siyaset Haberleri

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 Kasım 2023'te düzenlenen 38. Olağan Kurultayı'nda rakibi CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i arayarak seçim başarısından dolayı tebrik etti.

CHP, 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 37,77 oy alarak lider parti olarak büyük bir başarıya imza attı. Kılıçdaroğlu'nun, Başkan Özgür Özel ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı arayıp tebrik ederken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu aramadığı ortaya çıktı.

BİNALI YILDIRIM'I TEBRİK ETTİM

İsmail Saymaz'ın haberine göreKemal Kılıçdaroğlu 31 Mart seçim gecesi Özgür Özel Görmek Mansur YavaşOnu aradı ve tebrik etti ama seçimlerin üzerinden altı gün geçmesine rağmen Ekrem İmamoğluAramadı.

Öte yandan 2019 yerel seçimlerinde AKP'nin İmamoğlu rakibi Binali Yıldırım İmamoğlu'nu arayıp tebrik etti.

İMAMOĞLU BENİ ARAMADI DEDİ…

Seçimin ardından KRT TV'de Zübeyde Sarı'ya konuk olan Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ile aralarında gerginlik olduğu iddialarına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarının ardından Ekrem İmamoğlu'nun kendisini aramadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir