İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener olağanüstü kurultay kararı aldı

İstifa edeceği söylenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, olağanüstü kurultay yapılmasına karar verdi. Kongreye aday olup olmayacağını söylemedi.

REKLAM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, çağrısına karar verdiği 31 Mart seçimlerinde partisinin sonuçlarını değerlendirdiği basın toplantısında açıkladı ancak aday olup olmayacağına dair bir bilgi vermedi.

İYİ Parti il ​​düzeyinde sadece Nevşehir'de oy çoğunluğunu elde etti. Seçimlerin ardından Meral Akşener'in istifa edeceği söylentileri ortaya çıktı. Akşener konuşmasında istifadan bahsetmedi.

Akşener'in konuşmalarından önemli ifadeler şöyle:

  • “Milletimizin iradesini her zaman önemsedik. Kesin sonuçlara göre 1 il, 27 ilçe ve il olmak üzere 31 yer bize emanet edildi.
  • Umarım millete rağmen siyaset yapılamayacağını görmüş ve gerekli dersi almıştır.
  • Sandıklardan gelen mesajları dinlemek bizim görevimizdir. Türkiye'nin demokratik devlet vasfına uygun olarak biz de İYİ Parti olarak üzerimize düşen sorumlulukları üstleneceğiz.
  • Seçimlere ilişkin eleştirilerimizi yapacağız. Milletimizin bize verdiği mesajı takip edeceğiz ve gerekli tedbirleri alacağız.
  • Bu nedenle partimizin tüzük başkanı olarak en kısa sürede olağanüstü seçimli kurultayımızı toplayacağız.
  • Milletimiz emin olsun ki, İYİ Parti, Türkiye'nin hakkını ararken dün olduğu gibi milletin önünde ya da arkasında değil, yanında olacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir