İsrail medyası, Kudüs'te polisi bıçaklayan saldırganın Türk vatandaşı olduğunu duyurdu

Haaretz'in İsrail güvenlik birimlerine dayandırdığı iddiaya göre, “Bıçaklı saldırganın İsrail'e birkaç gün önce gelen bir Türk vatandaşı olduğu” belirtildi.

REKLAM

Kudüs'ün Eski Şehri'ndeki Herod Kapısı yakınlarında bir bıçaklama olayının meydana geldiği bildirildi.

İsrail güvenlik birimlerine bilgi veren Haaretz'in haberine göre, “Bıçaklı saldırgan, birkaç gün önce İsrail'e gelen bir Türk vatandaşı.”

Türk uyruklu kişinin 72 saat önce turist olarak ülkeye geldiği iddia edildi. Söz konusu saldırganın 34 yaşındaki “Hasan Skalenen” isimli bir kişi olduğu ilk kez İsrail medyasında yer aldı.

Ancak saldırganın kimliği daha sonra “Hasan Saklanma” olarak paylaşıldı.

İsrail polisinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bir terörist Kudüs'ün Eski Kenti'ne geldi ve sınır polisini bıçakladı.”

Yerel saatle 12.30 sıralarında meydana geldiği bildirilen saldırıda 30'lu yaşlarındaki İsrailli bir polis memurunun hafif yaralandığı iddia edildi.

Güvenlik kamerası görüntülerinin, saldırganın bir polis karakolunun yakınında polis memuruna saldırdığını gösterdiği bildirildi.

İsrail polisi sözcüsü, saldırıda bir güvenlik görevlisinin yaralandığını ve tedavi için yakındaki bir hastaneye kaldırıldığını doğruladı.

Polis sözcüsü, “Saldırgan güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi” dedi.

Kazanın ardından bölge kordon altına alınarak giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir