İlk imzasını attı: Mehmet Topal'dan sürpriz seçim! – En güncel spor haberleri

Romanya Süper Ligi takımları Ploiesti yağıeski milli takım futbolcusu Mehmet Topal Teknik direktör pozisyonu için ise sözleşme imzaladı.

1924 yılında kurulan ve bu yıl 100. yılını kutlayan Petrolul Ploieşti, teknik direktörlüğe Mehmet Topal'ı atadı. Kulüp yöneticisi Cristian Fogarassy, ​​İstanbul'da 2 yıl süren olayların ardından Mehmet Topal'ı ikna ederek genç teknik adamla 2+1 yıllık sözleşme imzaladı. Rumen ekibi anlaşmayı resmen açıklayacak. Mehmet Topal ve ekibi, Cuma günü Romanya'ya giderek, Pazar günü gerçekleştirilecek imza töreninde resmi belgeyi imzalayacak.

MEHMET TOPAL GURUR DOLU

Romanya takımının teknik direktörlüğü görevi kendisine teklif edilmeyen Mehmet Topal, yaptığı basın açıklamasında, Romanya takımının kendisini seçmesinden gurur duyduğunu söyledi. Ploieşti'de kendisinin ve ekibinin başarılı olduğunu belirten Topal, hedeflerinin Avrupa kupalarına katılmak olduğunu belirtti.

TAKIM AÇIKLANDI

Öte yandan Mehmet Topal, Petrolul Ploieşti'de birlikte çalışabildiği asistan ekibini de oluşturdu. Topal'ın kadrosunda 4 Türk ve 2 Rumen antrenör yer alacak. 6 kişilik ekip Romanya'da olacak.

Sezona kararlı bir şekilde başlamak isteyen Rumen ekibinin, Türkiye'de de sezon öncesi iki antrenman kampı yapması planlanıyor. Mehmet Topal'ın transfer listesinde Türkiye Ligi forması alan oyuncular da yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir