Euro simgesi nasıl yapılır? Klavyede Euro sembolünü yapın

ABD dolarından sonra dünyada en çok kullanılan para birimi eurodur. Almanya, Finlandiya, Fransa, Kıbrıs, Belçika, Malta ve İspanya gibi birçok Avrupa Birliği ülkesinin kullandığı bu para birimini doğru bir şekilde imzalamak ve kullanmak son derece önemlidir. Bilgisayar kullanıcıları bazen çeşitli para birimlerini yazarken işaret kullanmaya ihtiyaç duyarlar. Euro sembolü günümüzde en çok kullanılan işaretlerden biridir.

Euro simgesi nasıl yapılır?

Dünya üzerinde kullanılan pek çok farklı para birimi ve bu para birimlerini simgeleyen çeşitli işaretler bulunmaktadır. Euro da bu para birimleri arasında yer almaktadır. Euro para birimi işareti “€” simgesiyle temsil edilir. Bu sembol finans sektöründe ve finansla ilgili çeşitli konularda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu para birimine hem günlük yaşamda hem de yazılı metinlerde sıklıkla rastlanmaktadır.

Bazı durumlarda kullanıcıların yazılı metinlerde euro sembolünü kullanması gerekebilmektedir. Euro simgesi klavye tuşlarıyla kolaylıkla yapılabilecek işaretlerden biridir. Ancak bu raporu hazırlarken kullanılan cihazın işletim sistemini dikkate almak gerekebilir. Bu işaretleme işletim sistemlerine bağlı olarak farklı tuşlarla yapılabilmektedir.

Klavyede Euro sembolünü yapın

Bilgisayar klavyelerinde birçok farklı tuş bulunmaktadır. Bu tuşlar çeşitli görevleri gerçekleştirmek için kullanılırken aynı zamanda farklı işaretler oluşturmak için kısayol olarak da kullanılır. Bu işaretlerden biri de Avrupa Birliği'nin resmi para birimini temsil eden euro simgesidir.

Klavyede euro sembolünü oluşturmak için birçok farklı tuş kullanılmaktadır. Windows işletim sistemi çalıştıran bilgisayarlarda bu para birimini imzalamak için genellikle “E” harfine “AltGr” tuşuyla birlikte basılır. Bu iki tuşa aynı anda basıldığında euro para birimi simgesi oluşur. Bu işarete Mac bilgisayarların klavyesinde farklı tuşlara basılarak ulaşılabilir. Bu para biriminin sembolü, Mac bilgisayar klavyelerinde “Option” tuşuyla birlikte “E” harfine basılarak elde edilebilir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yazlık sitede korkunç cinayet!  Özel güvenlik görevlisi apartman sahibini öldürdüYazlık sitede korkunç cinayet! Özel güvenlik görevlisi apartman sahibini öldürdü
Kayseri'de çocuğa tacizde gerilim!  Vali bir açıklama yaptı: Kayseri'de çocuğa tacizde gerilim! Vali açıklama yaptı: “Bir Suriye vatandaşı tutuklandı”
Yer: Ankara!  Hastane otoparkına girdiYer: Ankara! Hastane otoparkına girdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir