Dünyanın en yaşlı yapışık ikizleri Lori ve George Schappell 62 yaşında hayatını kaybetti

Dünyanın en yaşlı yapışık ikizleri olarak bilinen Lori ve George Schappell, 62 yaşında hayatını kaybetti.

REKLAM

Dünya çapında kırılan rekorları kaydeden “Guinness Dünya Rekorları”ndan yapılan açıklamada, “yaşayan en yaşlı Siyam ikizleri” ve “şimdiye kadarki en yaşlı Siyam ikizleri” rekorunu elinde bulunduran Lori ve George Schappell isimli kardeşlerin nisan ayında hayatını kaybettiği belirtildi. Pensilvanya Üniversitesi Hastanesi'nde bilinmeyen sayıda 7 gün süreyle çeşitli nedenlerle hayatını kaybettiği açıklandı.

18 Eylül 1961'de rahimde kafatasına bitişik olarak doğan kardeşler, hayati önem taşıyan kan damarlarını ve beynin %30'unu (frontal ve parietal loblar) paylaşıyorlardı.

Açıklamada “Lori'nin vücudunda herhangi bir engel yoktu ancak George yürüyemiyordu” denildi. Lori'nin ittiği tekerlekli sandalye tipi bir taburede oturuyordu. “George country şarkıcısı olarak başarılı bir kariyere sahipken, Lori bowling oyuncusuydu.”

Lori ayrıca 1990'larda birkaç yıl hastane çamaşırhanesinde çalıştı, programını George'un konserlerine göre ayarladı ve onu Almanya ve Japonya gibi dünyanın dört bir yanındaki ülkelere götürdü.

Doğduklarında 30 yaşına kadar yaşamaları beklenen ikizler, 62 yıl 202 gün yaşadı.

Lori, 50 yaşına geldiğinde verdiği bir röportajda, “Doğduğumuzda doktorlar 30 yaşına ulaşacağımızı düşünmüyordu ama onların yanıldığını kanıtladık” dedi. İfadesini kullandı.

Yapışık ikizlerden biri olan George, 2007 yılında transseksüel olduğunu açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir