Discord nedir, Discord'a nasıl erişilir? Discord nasıl kullanılır?

Özellikle pandemi döneminde sokağa çıkma kısıtlamaları insanları evde kalmaya zorlayınca online iletişim platformlarının kullanıcı sayısı ciddi oranda arttı. Bu platformlar arasında en popüler olanlardan biri Discord platformudur. Discord, çevrimiçi video oyunları oynayan kişiler tarafından oyun oynarken iletişimde kalmak için kullanılır. Bu nedenle günümüzde pek çok oyuncu Discord'u iletişim uygulaması olarak kullanıyor. Son zamanlarda sadece oyunculara değil, diğer birçok sektördeki kullanıcılara da yöneliktir.

Discord nedir?

Discord, Skype gibi platformlara veya Slack gibi profesyonel iletişim platformlarına benzer bir iletişim uygulamasıdır. Discord genellikle PC oyunları oynayan kişiler tarafından kullanılır. Görüntülü aramaları, sesli sohbeti, kısa mesajları destekler ve kullanıcıların istedikleri şekilde iletişim kurmalarına olanak tanır. Discord platformunu kullanan oyuncular, dünya çapındaki diğer oyuncularla tanışabilir ve farklı kişilerle takımlar oluşturarak oyun yarışmalarına katılabilirler.

Uygulama, Discord sunucularını kullanan birden fazla kişi arasında sohbet etmeyi kolaylaştırır, diğer kişileri görmenize yardımcı olur ve diğer kişileri iletişim kurmak için arkadaş listenize eklemenizi sağlayan özellikler sunar. Discord, oyun sırasında yalnızca diğer insanlarla iletişim kurmanın bir yolu olarak değil, aynı zamanda organizasyonel ve sosyal bir araç olarak da hizmet vermektedir.

Discord kullanıcıları ilgi alanlarına göre sunucular da kurabilirler. Bu sunuculara Discord müzik botlarını da ekleyebilirsiniz. Discord müzik botu sayesinde kullanıcılar sohbet ederken otomatik olarak şarkı dinleyebiliyor.

Discord çok cihazlı bir platformdur. Bu nedenle Discord, Windows, Mac, Android, iOS ve hatta Linux için ücretsiz olarak indirilebilir. Üstelik Discord, indirmeye gerek kalmadan kullanılabilecek bir platform. Discord web tarayıcısından kullanılabilir.

Discord'a nasıl erişilir?

Ücretsiz olan Discord'a hesap oluşturmak ve giriş yapmak son derece basittir. Aşağıdaki adımları takip ederek kolayca Discord hesabı oluşturabilirsiniz:

  • Discord'a giriş yapmak için öncelikle Discord web sitesindeki “Giriş Yap” butonuna tıklayın.
  • Oturum açma aracının alt kısmında bulunan “Kayıt Ol” düğmesini tıklayın.
  • E-posta adresi, kullanıcı adı, şifre ve doğum tarihi gibi bilgiler girilir.
  • Kullanıcı sözleşmesini kabul edip “Devam” butonuna tıklıyorsunuz.
  • Girilen bilgilerin doğrulanması için Discord kullanıcıya bir e-posta gönderir, bu e-postadaki linke tıklarsınız ve kayıt işlemi tamamlanır. Yani Discord'a erişim tarayıcı veya uygulama üzerinden yapılabiliyor.

Discord nasıl kullanılır?

Discord'a giriş yaparken kullanıcılar “Ana Ekran” ile karşılanır. Bu ana ekranda arkadaş listenizi ve katıldığınız sunucuları görüntüleyebilirsiniz. Başka bir Discord kullanıcısını arkadaş listenize eklemek oldukça basit bir işlemdir. Her Discord kullanıcısının bir kullanıcı adı vardır. Arkadaş listenize eklemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını bilmeniz gerekmektedir. “Direkt Mesajlar” bölümünde “Arkadaş Ekle” butonuna bastığınızda ilgili alana karşı tarafın kullanıcı adı yapıştırılır ve arkadaşlık isteği gönderilir. Arkadaşlık isteği kabul edildikten sonra karşı tarafla görüntülü veya sesli olarak iletişime geçilebilir. Ayrıca sohbete başka kullanıcılar da ekleyebilir, ayrıca birçok kişinin bulunduğu bir sunucu oluşturabilirsiniz.

Discord sunucuları, yalnızca belirli kişilerin erişebilmesi için herkese açık veya özel hale getirilebilir. Başkalarının özel sunuculara erişebilmesi için davet kodu gereklidir.

Discord'un bir diğer avantajı da ekran paylaşımıdır. Bu şekilde oyunlarda vb. Bazı durumlarda kullanıcılar birbirlerinin ekranlarını görebilir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu kovulduRusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu kovuldu
Terör örgütü PKK Japonya'dan çıkıyor!Terör örgütü PKK Japonya'dan çıkıyor!
Farnesina'nın İsrailli bakanın atanmasına tepkisi sertFarnesina'nın İsrailli bakanın atanmasına tepkisi sert

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir