Bu sorunun ardından Devlet Bahçeli telefonuyla açtı ve oynattı! “Bu sesten hoşlanmayan var mı?”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Ankara'nın Kızılcahamam semtindeki belediye başkanlarıyla istişare ve değerlendirme toplantısının ardından gazetecilerle öğle yemeğinde bir araya geldi, onlarla sohbet etti ve sorularını yanıtladı.

“BUNUN DEĞERLENDİRİLMESİNDEN BAŞKA HİÇBİR ŞEY DEĞERLENDİRİLMEMELİDİR”

28 Şubat davasının hükümlülerinin cezalarının iptaline ilişkin soru üzerine Bahçeli, şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımız anayasal hakkını kullanmış ve hepsinin tahliyesine karar vermiştir. Bunu çok iyi anlamak, iyi değerlendirmek gerekiyor. Bu adımın anlamı atılmıştır. Cumhurbaşkanının bu komutanlara cezaevi yaşamının yoğun koşullarından kurtulmaları gerektiğini anlatması gerekiyor.” Yetkisini kullanarak insani bir yaklaşım sergiledi ve gücün aşırılığını anladı. 80 yaş grubu artık cezaevinde yaşamaya devam edemeyecek bir zorlukla karşı karşıyaydı ve Türkiye'de normalleşme süreci varsa alınan tedbirlerin suiistimal edilmemesi gerekiyor” dedi. Kim ne düşünüyorsa, ne savunuyorsa, şu anda cezaevinde yaşamlarını sürdürmekte zorluk çeken 80 yaş üstü insanlara baktığınızda bunu takdir etmekten başka bir şey düşünmemelisiniz” dedi.

ÇETİN DOĞAN'IN AÇIKLAMASI: 'YİNE ALARIM'

Çetin Doğan'ın cezaevinden çıkarken söylediği sözlere ilişkin Bahçeli, şunları söyledi: “Cezaevinden çıkan Çetin Doğan'ın konuşması bana uygun değildi. Cezaevi müdürü olsaydım yararlananlar listesine bakardım. aftan çıkarsınlar ve 'Çetin Doğan sen orada değilsin' desinler” dedi. Uzun yıllar hapiste yattı. “Geriye bırakılan ve zor şartlarda hayatta kalmaktan uzak olan çok sayıda insan var. Bunları Cumhurbaşkanının afla değil, vicdani ve insani bir yaklaşımla ortadan kaldırması, huzurlu bir yaşam sürmelerinin sağlanması yararlı olacaktır. Hayatlarının sonuna doğru ailelerinin yanında” dedi.

ÖZGÜR ÖZEL'İN SORUSUNA CEVAP

Ziyaret sırasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kendisiyle yaptığı görüşmelere ilişkin soruyu yanıtlayan Bahçeli, “Cumhuriyet Halk Partisi onlar için birinci parti oldu ama bizim için değil. Sayın Özgür, sizi Meclis'te yakından takip ettim. Onun bazı özellikleri var. Öncelikle aktif bir insandır, ikincisi coşkulu bir insandır, dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi'ne yeni bir renk katmıştır, faydalı olabileceğini düşünüyorum. dedi.

Bahçeli, Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, sanık avukatının, yargı heyeti başkanı ve başörtülü üye hakimin “laikliğe karşı” olduğu gerekçesiyle reddi talebine ilişkin soruya yanıt verdi. “Türkiye'de başörtüsü meselesi bitti. Artık üniversitelerde, sağlık kurumlarında.” “İsteyen hanım buradan devam ediyor. Şimdi bunu gündeme getirmenin bir anlamı yok. Toplumu karıştırmakla görevli kişiler onlar. Dolayısıyla bu konu kapanmıştır.”

“Bir Karagümrük taraftarı olarak Beşiktaş'ın gidişatını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Bahçeli, “Ben Beşiktaş'tan ayrıldım. Karagümrük'ün düşmesini kabul etmiyorum. Karagümrük Süper Lig'de kalmalı. Bu da geleneğimizdir” yanıtını verdi. Futbolda bu sınırı aşan herkes gümrükten geçecek” dedi.

BASIN YETKİLİLERİNİ DİNLEDİ

En sevdiği şarkıların neler olduğu sorulduğunda Bahçeli, danışmanından Hande Mehan'ın “Bir Kızıl Goncaya Like Dudağ” şarkısını cep telefonundan çalıp basın mensuplarıyla birlikte dinlemesini istedi.

Kaynak: DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
1800'lü yıllarda kullanılan ilaçlar bu müzede!1800'lü yıllarda kullanılan ilaçlar bu müzede!
Hakim taleple ilgili açıklama yaptı Hakim, avukatın “red” talebine ilişkin açıklama yaptı.
Yasadışı yollardan ülkeye girmeye çalışan FETÖ'cüler yakalandıYasadışı yollardan ülkeye girmeye çalışan FETÖ'cüler yakalandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir