Biden'ın Trump'a karşı performansı TIME'ın kapağında: Demokratlar 'panik' içinde

Bu haberin ilk yayınlandığı dil İngilizcedir.

TIME dergisinin son sayısında Joe Biden'ın tartışma performansı eleştirilere hedef oldu.

REKLAM

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) ünlü haber ve siyaset dergisi TIME, Perşembe akşamı Başkan Joe Biden ile Cumhuriyetçilerin adayı eski Başkan Donald Trump'ın da yer aldığı ilk yayının ardından Biden'ın eleştirilere yol açan performansına kapağında yer verdi. , ona meydan oku.

Haftalık derginin kapağında kırmızı zemin üzerine “Panik” yazısı yer alıyor. ifade ve Biden'ın yürürken çekilmiş bir fotoğrafı.

Başkan Biden'ın 90 dakikalık CNN programında özellikle tartışmanın başlangıcında sık sık bocalaması, belirsiz ve statik ifadeleri Demokrat Parti içinde eleştirilere yol açtı.

Eski ABD Başkanı Barack Obama'nın basın danışmanlığını yapan tanınmış parti figürü Van Jones, CNN'e yaptığı açıklamada Joe Biden'ın performansının “hiç de iyi olmadığını” söyledi. Jones, sosyal medya platformu X'te yaptığı paylaşımda, “Biden'ı seviyorum ama bu geceki tartışma canımı acıtıyor” dedi.

Bir diğer Demokrat Rosemarie DeAngelis ise Demokratların adayı Biden'ın “bu gece ihtiyacımız olan kıvılcıma sahip olmadığı” yorumunu yaptı.

Joe Biden'ın adaylığının önümüzdeki günlerde parti içinde yeni tartışmaları alevlendireceğini söyleyen DeAngelis, “İleriye dönük zorluk bu olacak. Henüz haziran ama bu devam edebilir mi?” dedi.

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris de Biden'a yönelik eleştirileri kabul ederek, tartışmanın giriş kısmındaki performansının yavaş olduğunu ancak güçlü bir şekilde bitirdiğini söyledi.

81 yaşındaki ABD başkanı, 5 Kasım'da yapılacak 60. başkanlık seçimlerinden sadece birkaç gün sonra 81 yaşına girecek.

Yayının ertesi günü Kuzey Carolina'daki mitinge katılan Biden, “Dürüst olayım, genç olmadığımı biliyorum” derken, “Eskisi kadar rahat yürüyemiyorum, yürüyebiliyorum” dedi. Artık eskisi gibi tartışamıyorum. Milyonlarca Amerikalı gibi biliyorum ki yere düştüğünüzde tekrar ayağa kalkacaksınız.”

Biden'ın sözleri, tartışma performansına yönelik eleştirilerin kabulü olarak görüldü.

Kuzey Carolina'nın Raleigh kentindeki bir mitingde 18 dakika konuşan Biden, Perşembe gecesi CNN'deki tartışmadan çok daha canlı bir görüntü sergiledi ve sosyal medyada “dün gece ihtiyacımız olan performans bu” yorumlarına yol açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir