ABD'de konteyner gemisinin çarptığı Francis Scott Key Köprüsü çöktü, araçlar suya düştü

ABD'nin Baltimore kentinde bir konteyner gemisinin çarptığı Francis Scott Key Köprüsü çöktü ve araçlar suya düştü

REKLAM

ABD'nin Baltimore kentindeki ana köprülerden biri, bir konteyner gemisinin çarpması sonucu çöktü ve köprüdeki çok sayıda araç nehre düştü.

Kurtarma ekiplerinin nehirde 7 ila 20 kişiyi aradığı belirtildi.

Sosyal medyada yayınlanan bir videoda geminin Francis Scott Key Köprüsü'nün iskelelerinden birine çarptığı görülüyor. Çarpışmanın ardından köprü birçok yerden koptu ve araçlar suya düştü. Gemi alev aldı ve battı.

1977 yılında açılan köprü, Baltimore Limanı ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri'nin doğu kıyısındaki en önemli nakliye hatlarından biri olan Patapsco Nehri üzerinde yer almaktadır.

Baltimore İtfaiyesi iletişim direktörü Kevin Cartwright AP'ye şunları söyledi: “Bu çok acil bir durum. Şu anda odak noktamız bu kişileri bulup kurtarmak.”

Cartwright, kurtarma ekiplerinin suda olduğuna inanılan 7 ila 20 kişiyi aradığını ancak kaç kişinin etkilendiğini bilmek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Cartwright, ilk yardım çağrısının gece 01.30 sıralarında Baltimore'dan ayrılan bir geminin güvertedeki bir sütuna çarptığının bildirilmesiyle geldiğini söyledi.

Belediye Başkanı Brandon M. Scott ve Baltimore İlçe Yöneticisi Johnny Olszewski Jr., acil durum personelinin müdahale ettiğini ve kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Maryland Ulaşım Otoritesi de sosyal medya hesabından “köprü olayı” nedeniyle trafiğin çift yönlü olarak durdurulduğunu duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir