59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun yedinci günü – SPORT

SON GÜNE KALAN ÖRNEK

Tırmanma etabında birinci olan sporcu ile ferdi genel klasmanda Turkuaz formayı kazanmak için yarışan sporcular arasındaki zaman farklarının çok yakın olması ve yarınki İstanbul – İstanbul etabının, yıllardan farklı olarak belirleyici olması bekleniyor. .

ZAMAN FARKLARI ÇOK YAKIN

DSM-Firmenich takımının sporcusu Frank Van Den Broek, ferdi genel klasmanda 23 saat 02 saniye ve 11 bininci derecesiyle birinci sırada yer alıyor. İkinci sıradaki Merhavi Kudüs ile arasındaki zaman farkı 4 saniye, üçüncü sıradaki Paul Double ile arasındaki zaman farkı ise 9 saniye… İzmir Çeşme – İzmir etabına başladığımızda son durum buydu.

ALAÇATI'NIN YOLA ÇIKIŞI RÜZGARLI OLDU

152 sporcu saat 11.39'da D-100 İzmir-Çeşme karayoluna doğru yola çıktı. Ege rüzgarıyla ünlü Alaçatı beldesi, sporcuları bir kez daha rüzgarla uğurladı. Sahnenin hemen başında bir ayrılıkçı grup oluştu. Serdar Depe (Spor Toto) ve Marcin Budzinski (Mazowsze) 15 saniyelik farkla öne geçerken, farkı kapatamadan 12. kilometrede yakalandılar.

PELOTON İKİYE AYRILMIŞTI

20. kilometrede grup ikiye ayrılıyor. Biraz geride 25-30 kişilik bir grup kaldı. 22. kilometrede önde 6 kişilik bir kaçış grubu oluştu, grup da yetişti ve tüm sporcular birlikte pedal çevirmeye devam etti.

KAÇAN KİM YAKALANIR

Bir kilometre sonra Q36.5 Pro Bisiklet Takımından Negasi Abreha tek başına atak yaparak aradaki farkı 15 saniye kadar açtı ancak o da yakalandı. İki bisikletli tekrar kaçmayı başardı. 27. kilometrede James Whelan (Q36.5) ve Natnael Berhane (Beykoz) önce 55 saniyelik farkla lider gruba girerken, 35. kilometrede farkı 1 dakika 30'a ve 2 dakikaya çıkardı. Kaçan grup her geçen saniye zaman farkını artırarak yaklaşmaya başladı. Son zaman farkı 3 dakika 40 saniyeydi.

TIRMANMA BONUS KAPISI SONUÇLARI

Sahnenin 48.7'si. Her kilometre için kategori 3'ten puan veren tırmanma bonus kapısı geçildi. Peloton, etabın başlangıcından bu yana ilk kez, ayrılan grubun ardından topluca bir bonus kapısından geçerek onu geride bıraktı. Sonuçlar burada.

1-James Whelan (Q36.5)

2-Natnael Berhane (Beykoz Belediyespor)

3-Vinzent Dorn (Bisiklet Yardımı)

Bonus kapısının geçilmesinin ardından yarışın ilk saati tamamlandı. Hakem komitesi ortalama hızın 45 kilometre olduğunu ve bunun oldukça yüksek olduğunu belirtti. Zaman farkı da 4 dakikaya çıktı. Bike Aid sporcusu Vinzent Dorn, Türk Hava Yolları sponsorluğunda “Dağların Kralı” olarak anılan kırmızı mayoyu matematiksel olarak garantiledi. Böylece beyaz formanın ardından ikinci formanın da sahibi olarak büyük bir başarıya imza attı. Pelotona ayak uydurmaya çalışan iki takım var; DSM ve Corratec sürekli olarak hız sınırlarını pelotonun önünde zorluyor.

SPRINT BONUS SONUÇLARI

Sprint kapısı 73,6 kilometrede geçildi. Sonuçlar şu şekilde açıklandı:

1-Natnael Berhane (Bekoz Belediyespor)

2-James Whelan (Q36.5)

3-Ryan Mullen (Bora Hansgrohe)

TÜRK GÜZELLİK BONUS KAPISI GEÇİLDİ

86. kilometrede Bellezze di Türkiye bonus kapısı geçilerek etabın tüm premium kapıları geride bırakıldı. Sonuçlar burada:

1-Natnael Berhane (Beykoz Belediyespor)

2-James Whelan (Q36.5)

3-Vinzent Dorn (Bisiklet Yardımı)

KAYIP 2 KİLOMETRE UZAKTA KAZA YAŞANDI

Kapıyı geçtikten sonra ilk iki ile peloton arasındaki fark kapanmaya başladı. Bitiş çizgisine 20 kilometre kala fark 56 saniyeye düştü. Daha sonra 42 saniyeye düştü. Grubun toplu bir gelişle sahneye gireceği artık belli oldu. Son virajda 2 kilometre kala kaza yaşandı. Ancak düşenlerin çoğu devam etti. Son metrelerde Tobias Andresen bir kez daha klasını ortaya koyarak etabı kazandı.

7. ETAP SONUNDA MAYOLAR SAHİPLERİNİ BULDU

Spor Toto sponsorluğunda genel klasman liderine verilen turkuaz formayı, DSM-firmenich takımından Frank van den Broek kazandı. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkan Yardımcısı Metin Cengiz, Belçikalı sporcuya formasını giydirdi.

Mosso sponsorluğunda puan klasmanında liderliğe verilen Yeşil Mayoyu, DSM-firmenich ekibinden Tobias Andresen kazandı. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkan Yardımcısı Fikret Hayali, sporcuya mayoyu giydirdi.

Dağların Kralı sınıf liderine verilen Türk Hava Yolları kırmızı mayoyu Bike Aid ekibinden Vinzent Dorn kazandı. İzmir İl Gençlik ve Spor Müdürü Murat Eskici, sporcuya mayoyu teslim etti.

Goturkiye.com sponsorluğunda Türkiye Güzelleri sınıfının liderine verilen beyaz mayoyu Bike Aid ekibinden Vinzent Dorn kazandı. Karşıyaka Kaymakamı Özkan Demir, sporcuya mayoyu giydirdi.

TUR YARIN BİTİYOR

59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, yarın 105,4 kilometrelik İstanbul – İstanbul etabıyla sona erecek ve 2024 şampiyonu belirlenecek. Etabın startı saat 11.00'de Çırağan Sarayı önünde yapılacak. Sultanahmet Meydanı'na (At Meydanı) 13.30 civarında varış bekleniyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir