Zelenski yeni kararını açıkladı: Tüm güçlerimizi birleştireceğiz

Zelenski, gece saatlerinde paylaşmış olduğu görüntülü mesajında, son dönemlerde olduğu benzer biçimde Rusya-Ukrayna cenginde en yoğun çatışmaların Donbas bölgesinde sürdüğünü söylemiş oldu.

Rus güçlerinin saldırılarına karşılık vermeye devam ettiklerini aktaran Zelenski, şu ifadeleri kullandı:

“Başta Donbas olmak suretiyle ana harekat bölgelerinde şiddetli çatışmalar devam ediyor. Donbas için harp devam ediyor. Cenup için harp devam ediyor.”

Rus ordusunun hareketleri ile ilgili ihtiyaç duyulan bilgilere haiz olduklarını kaydeden Zelenski, “Rusya’nın hangi güçleri biriktirdiğini görüyoruz ve iyi mi karşılık vereceğimizi biliyoruz.” şeklinde konuştu.

Zelenski, 24 Ocak’ta, Rusya’nın ülkesinde başlatmış olduğu savaşın 335. günü, kısaca 11. ayın tamamlanacağını hatırlatarak, “Tüm gücümüzü tek bir şey uğruna, zafer için, Ukrayna’nın zaferi için birleştireceğiz.” dedi.

– “DEVLET MEMURLARI ÖZEL İZİN ALMADAN YURT DIŞINA ÇIKAMAZ”

Zelenski, Ukrayna genelinde görevli devlet memurlarının, harp dönemindeki yurt dışı ziyareti ile ilgili yeni uygulamayı imzaladığını aktardı.

Zelenski konuşmasında, yeni karara nazaran bir devlet memurunun resmi görevlendirme olmadan yurt dışına çıkmasının artık mümkün olamayacağını belirtti.

Merkez hükümetine bağlı kurumlar ve bakanlıklarda belli personel değişikliğinin yapılacağını dile getiren Zelenski, ek olarak 22 Rus vatandaşına da bugün yaptırımlar uyguladıklarını bildirdi.

Yoruma kapalı.