Yurt dışından da teklifler vardı

Fenerbahçe’nin yeni transferi Samet Akaydın, ne kadar büyük bir camiaya geldiğinin bilincinde bulunduğunu söylemiş oldu.

Fenerbahçe Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde meydana gelen ve katılmış olduğu ilk antrenman sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Samet, taraftarların sahada asla pes etmeyen ve hep savaşım veren bir oyuncu göreceğini belirtti.

Fenerbahçe benzer biçimde büyük bir camiada olmanın mutluluğunu yaşadığını özetleyen 28 yaşındaki oyuncu, “Bir o denli da heyecanlıyım. Her futbolcunun imgesel bu şekilde büyük bir camiada oynamaktır. Ne kadar zor ve büyük bir camiaya geldiğimin farkındayım. İnşallah iki taraf için de hayırlısı olur.” ifadelerini kullandı.

İnatçı bir yapıya haiz bulunduğunu vurgulayan deneyimli stoper, şu şekilde devam etti:

“Bizim Türk oyuncular olarak isteyip yapamayacağım bir şey yok. Sahaya çıktığım süre savaşmaktan vazgeçmeyen bir yapım var. Başarıya ulaşmış olacağıma inanıyorum. Fena savaşım vermem. Hiçbir süre fena savaşım vermedim. Hocamızın üçlü savunmada o sisteme uyabileceğim için beni istediğini düşünüyorum. O oyuna katkı sağlayacağımı biliyorum. Hoca o özelliklerimi biliyor. Ulusal takımda da öyleki oynadım. Üstesinden geleceğimi düşünüyorum.”

Fenerbahçe haricinde birçok kulüpten teklifler aldığının altını çizen Samet, “Yurt dışından da teklifler vardı. Bana nereye gitmek istediğimi sordular. Ben de Fenerbahçe dedim. Söz olsun diye demedim. Hislerimle hareket eden biriyim. Fenerbahçe’nin şampiyon olacağına inandım. İnşallah olacağımıza inanıyorum. Tereddütsüz tercih ettim.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Teknik direktör Jorge Jesus’un kendisini istemesinin transferde mühim bulunduğunu aktaran Samet, kendisini şu şekilde tanımladı:

“Sahada forvet oyuncusuna ensesinde hissettirmeyi seviyorum. Onu döndürmemeyi seviyorum, boğuşmayı seviyorum. Mücadeleyi bırakmam. Fena oynayabilirim, pas hatası yapabilirim fakat öz güvenim gitmez. Hatanın üzerine giderim. Montella da devamlı söylerdi ‘potansiyelin var, sınır koyma’ derdi. Ben bunu ilke edindim, daima sınırlarımı aşmaya çalışıyorum.”

“SÜPER LİG’DE İLK ŞAMPİYONLUĞUM OLACAK”

Samet Akaydın, Fenerbahçe ile ilk Süper Lig şampiyonluğunu yaşayacağına inandığını beyan etti.

Sarı-lacivertlilerde ilk hedefinin oynamak bulunduğunu kaydeden tecrübeli oyuncu, “İlk hedefim oynamak. Antrenmanlarda kendimi göstermek. Oynayıp bu formayı asla bırakmak istemiyorum. Süper Lig’de ilk şampiyonluğum olacak. Bunu başarmayı oldukça isterim. İnşallah hedeflediğimiz şampiyonluğa ulaşırız. Elimden geleni yapacağım bunun için.” şeklinde görüş belirtti.

Fenerbahçe’de 3 numarayı mühim oyuncuların giydiğini ve o yüzden bu numarayı istediğini vurgulayan Samet, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Kendime güveniyorum, savunmada güzel rekabet olacak. Çalışacağım, rekabetten kaçmadım gene kaçmayacağım. İnşallah kendimi gösteririm. Tanıştığım oyuncular vardı, İsmail, Altay, Arda… Güzel ortam var aile ortamı, asla yabancılık çekmedim. İlk antrenmanım burada oynuyormuşum benzer biçimde hissettirdi.

Tanıştıklarıma soruyordum, onlar da burayı anlatıyordu. O zamanlar da bu görüşmeler vardı ve ben de istiyordum. Konuşmalar oluyordu. Taraftarlarımız sahada daima asla pes etmeyen, savaşan, formanın hakkını veren bir Samet görecekler. Bana güvenen kimsenin itimatını boşa çıkarmadım. Sabırsızlanıyorum. İnşallah güzel olur.”

Yoruma kapalı.