Yine duran toptan gol yedik

Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında İstanbulspor evinde Kayserispor’u 4-2 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan İstanbulspor teknik direktörü Fatih Tekke, “Mutlu olduğumuzu söylemek isterim. ardından maç devre arasında ilerlerken basit gol yeme alışkanlığımız devam etti.Oynanan maçtan memnunum.Ana maçı istiyorduk.Sonuna kadar gitmedik. Bireysel hatalar oldu. Bunlar maçın içinde ama daha dikkatli olmamız lazım. Kayserispor’u tebrik ederim. Perşembe günü yine zorlu bir maç oynayacağız. Kazanmamız gereken 8-9 maç var. Bunlara odaklanmamız gerekiyor. Bu onlardan biriydi. Sanırım yapabilirim. kazdık, pardon” dedi.

İlk yarı ile ikinci yarı arasında çok fark olmadığını düşündüğünü dile getiren Tekke, “İlk ve ikinci yarıdan itibaren baskı yaptık. İkinci set hücumu rahatlıkla yapabileceğimiz anları yakaladığımızda çok rahat oynadık. Topu kaybettik ve bunun sonucunda yetenekli bir oyuncunun serbest vuruştan attığı golü yedik.Yine duran toptan gol yedik.Yedik.Risk aldık.Ethemi sakatlandı.O da acı çekti. , saldırı gücümüz azaldı.”

Yeni transfer Emeka Eze’den beklentilerini dile getiren Fatih Tekke, “Son 3 maçta bazı bölümler dışında henüz istediğimizi alamadık. Daha derli toplu oynamanızı bekliyorum. Üst sıralarda yer almak için daha birçok şeye ihtiyacınız var “Kompakt oynamalıyız. Maçtan genel olarak memnun kaldım. Rakip çok iyi bir takım. Set ofansif bir takım ama bugün çok fazla yapamadık. Maç istediğiniz gibi gittiğinde bile skor istediğimiz gibi gitmedi. Bugün için üzgünüm, Perşembeyi izlemeliyiz”.

Yoruma kapalı.