Yılbaşı ve yeni yılın ilk günü parçalı bulutlu geçecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, Türkiye’nin yüksek tazyik merkezinin tesiri altında kalacağı kaydedildi.

Yüksek basıncın etkisiyle yurt genelinde parçalı bulutlu ve yağışsız bir havanın etkili olması, yurdun iç kesimleri başta olmak suretiyle gece ve sabah saatlerinin sisli ve puslu geçmesi planlanıyor.

Hava sıcaklığının ise yurt genelinde mevsim normallerinin üstünde seyredeceği, rüzgarın, yeni yılın ilk günlerinde mahalli olmak suretiyle hafifçe, yer yer orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Yılbaşında bazı illerde beklenen hava durumu şu şekilde:

“Ankara, parçalı ve azca bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu, en düşük 0, en yüksek 8 aşama. İstanbul, parçalı ve azca bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve yer yer sisli, en düşük 7, en yüksek 13 aşama. İzmir, parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve yer yer sisli, en düşük 10, en yüksek 18 aşama. Konya, parçalı ve azca bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu, en düşük 0, en yüksek 8 aşama. Antalya, parçalı bulutlu, en düşük 10, en yüksek 19 aşama. Adana, parçalı ve azca bulutlu, en düşük 6, en yüksek 18 aşama. Diyarbakır, parçalı ve azca bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu, en düşük -1, en yüksek 11 aşama. Erzurum, parçalı ve azca bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu, en düşük -8, en yüksek 2 aşama. Trabzon, parçalı, azca bulutlu ve açık, en düşük 7, en yüksek 13 aşama.”

Yoruma kapalı.