Yakıştı mı Kemal Bey? – MEHMET BARLAS

İnsanlık tarihinin en büyük depremlerinden biri ile sarsıldık. 10 ilimiz etkilendi, can kaybımız artıyor. Bütün bunlara rağmen millet olarak ayağa kalkmaya çalışıyoruz.
AFAD, Kızılay, Jandarma, TSK, Emniyet Teşkilatı ve UMKE ekipleri 4 gün boyunca uyumadan enkaz altında zamana karşı mücadele etti. Sadece onlar mı? Belediyeler, madenciler, STK’lar, üniversiteler, iş dünyası, meslek kuruluşları, ev hanımları, tüccarlar… Aklına kim gelirse gelsin sorumluluk almış. Bitmedi… Yunanistan, İsrail, Azerbaycan, Katar… Bütün dünya bizi sahiplendi.
Ana muhalefet partisi liderinde bu hassasiyet biraz var. Kılıçdaroğlu’Biz bekliyorduk. Nitekim siyaset üstü mesajlar veren ilk kişi oydu. Ancak bunu uzun süre sürdüremedi. Ülkesi yıkılsa bile bu fırsatı kaçıramazdı. Çünkü kendisini siyasi rakip olarak görüyor. erdoğan Bir kez daha tökezledi. Her düştüğünde ayağa kalkmasını çok iyi öğrenmişti ama başka bir siyaset tarzı bilmiyordu. Deprem felaketi sayesinde Dezenformasyon başladı.
Sosyal medya paylaşımlarında İkisi birden depremzedelerin yanı sıra araştırma destek yardım operasyonları Binlerce insana saygısızlık etti. Hatay ve İskenderun Havalimanı Liman yangını hakkında yanıltıcı bilgiler verdi. Tarım ve Orman Bakanı, İGA ve Ulaştırma Bakanı Buna rağmen asılsız iddialarını sürdürdü. Gerçek ortaya çıktığında “Gençlerimiz tutuklanmak yalan söylüyor”sığındı
Sonra CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç İçinde Kılıçdaroğlu’Üslubundan aldığı cesaretle daha sert açıklamalarda bulunarak bu asılsız iddialara devam etti.
Başkan erdoğan sismik bölgede Kılıçdaroğlu’yarattığı bilgi kirliliğine sadece “Konumumdan daha fazlası Konuşmak istemiyorum” dedi ama ifadesi rahatsızlığını gösteriyordu.
Gerçekten bu kadarını beklemiyorduk olgunlaşma Beyefendi. Hatay’da 10 dakika gelip gittin. Ancak o bölgedeki binlerce insan hala soğukta. “Bir Hayat Daha Kurtarabilirim” o savaşır. Önümüzdeki dönemde deprem gerçeğini çokça konuşacağız. Ama önce hayatın ol hayatını kaybeden ve kurtaranlara Lütfen biraz saygı gösterin.

***


ERDOĞAN BİZE ASLA YANLIŞ DEĞİL
Saatler geçtikçe depremin verdiği hasarın boyutu ortaya çıkıyor. Her can kaybı bizim de canımızı yakıyor. birçok insan “Bunu aş Buraya nasıl gideceğiz? Bir soru ortaya çıktı.
Başkan erdoğan dün deprem bölgesine gitti ve şu soruyu yanıtladı: “Önce yaraları saracağız, sonra 1 yıl içinde yine bu bölge yükselteceğiz” dedi.
1 yıl gibi kısa bir sürede 10 yeni şehir kurulabilir mi? İnanması zor olabilir ama olacağına yürekten inanıyorum. Çünkü bizde zaten var. 2011 Van depremi… 2020 Elazığ depremi… 2020 İzmir depremi… 2020 Giresun sel… 2022 Kastamonu sel…
Bu örnekleri çoğaltabiliriz. erdoğan Bütün bu felaketlerde, “1 yıl sonra sana Yeni bir şehir inşa edeceğiz” dedi. Her zaman sözünü tuttu.
21 yılda millet olarak ne acılar çektik. erdoğan her zamankinden daha güçlü çıktı. Gerçekten de öne çıkan Erdoğan değil, Türkiye’ydi. Bunları zamanla gördük. O bizi asla aldatmadı. Ona güvenmek için o kadar çok nedenimiz var ki…

Yoruma kapalı.