Yabancı komiserin konuşmasını pazarlamak cahillik alametidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’daki Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda düzenlenen “Kuruluştan Bugüne Hep Beraber 2023’e” programında açıklamalarda bulunmuş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:

– Vizyon toplantısına gelmeye tenezzül etmeyen yabancı iktisat komiserinin konuşmasını ‘millet teknoloji görsün’ diye pazarlamak komiklik değil cahillik alameti.

– Birileri ne yaparsa yapsın tarihiyle, değerleriyle, inancıyla, kültürüyle barışık Teknofest gençliği Tanrı’ın izni ile gümbür gümbür geliyor.

– Buradan kendisine (Kemal Kılıçdaroğlu) yanına ithal danışmanlarını da alarak Türkiye’deki teknoparkları, en azından Togg’un üretim merkezini gezmesini tavsiye ediyorum. Bu zavallı, ülkesini ne sanıyor.

– Arkası karanlık, sicili bozuk danışmanlardan medet ummak yerine bu toprakların yetiştirdiği değerlerden esin alır. Öteki türlü, Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına binaen CHP’ye oy veren yurttaşlarımıza da yazık edecektir yazık.

– Karşımızdakiler, ülkemizi tekrardan uzunca bir süre iliğimizi sömüren, kendi güvenlik ve refahlarından başka hiçbir değerleri olmaadığını sayısız kez ispatlamış küresel baronlara teslim etme vaadiyle geliyor.

– IMF’nin başındaki insanla oturduk konuşuyoruz, 6’lı masanın etrafındaki bu zat, dedim ki, sizin bizlere siyasette yön verme hakkınız yok. Sizin Türkiye’yi yönetme hakkınız yok, Türkiye’yi yöneten benim dedim.

– Bugün de yarın da bu millet ipini IMF’ye verenlere bu ülkede siyasette yer vermez.

– Muhalefetin bilgisizlik ve gafletle açıklanamayacak söylemleri, ülkeye yönelik faşist zihniyeti deşifre etmektedir. Bu beyanlar, millet düşmanlığının işareti.

– CHP’nin vizyon açıklaması diye sunmuş olduğu görüntü, başındaki zatın ve yoldaşlarının iplerinin kimlerin elinde bulunduğunun ilanından başka anlam taşımamaktadır.

– CHP ve masadaki yancılarının birlikteliği hiçbir şey yapmadan her şeyi bir bölgelere havale ederek bir tek devletin imkanlarını bilhassa bölüşme üstüne kurulu bir paravan şirket gibidir.

– (CHP’nin vizyon açıklaması) Programda, projede yarışabileceğimiz bir seçim süreci yaşayacağımızı ümit etmek isterdik. Maalesef bir kez daha hüsrana uğradık.

– (Altılı masa) Her yapay yapı şeklinde bir süre sonrasında tamamen dağılması kaçınılmazdır. Seçimden sonrasında çoğunun siyasetten tasfiye olacağı kesindir.

– Bilhassa düzmece gündemler üstünden AK Parti ve Cumhur İttifakı kalesinde gedik açma, tuğla koparma oyunlarına kesinlikle düşmeyeceğiz.

Yoruma kapalı.