Vekiller izin almadan adım bile atamayacaklar: CHP’deki konuşma yasağı resmileşti

İMAMOĞLU KILIÇ ÇEKİYOR

Bir yandan gözler CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndaydı… İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı değişiklik çağrısının ardından Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifası için baskılar arttı.

İstanbul’u unutan ve iş için can atan Ekrem İmamoğlu, umduğu desteği bulmak için birçok isimle görüştü. Bunlar arasında CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de vardı.

Günlerce süren sessizliğin ardından yerel bir televizyon kanalına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ekrem İmamoğlu’nu şoke edecek açıklamalarda bulundu. Parti içinde değişim tartışmalarını başlatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı. Seçimler öncesi düzenli olarak bir araya geldiklerini belirten Soyer, “Ortalama 2 ayda bir bir araya geldik. Hem şehirlerimizdeki sorunları hem de Türkiye’de birlikte neler yapabileceğimizi değerlendirme fırsatı bulduk. Çok değerli görüşmelerdi” bu konuda hem ilham aldılar hem de birbirlerinden ilham aldılar. “Yaklaşıyorduk. Dostluk ve kardeşlik bağı kuruluyordu. Ama seçimlerden sonra hiç görüşmedik” dedi.


Yoruma kapalı.