Vatan aşkı bizi ayakta tutuyor

15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ hainleri tarafından öldürülenlerden biri de 23 yaşındaki Oğuzhan Yaşar’dı. Ankara’da bir markette çalışan Erzurumlu Oğuzhan Yaşar, darbe girişimi sırasında ağabeyi Kadir Yaşar ile çıktı. Sabahın erken saatlerine kadar darbecilerin işgal ettiği TRT binasını geri almak için çalışan grupta yer aldı. Olayları o sırada televizyondan takip eden Erzurum’un Şenkaya ilçesinde oturan baba Ahmet Yaşar, çocuklarıyla telefonda görüştü. Oğuzhan, TRT binasının ardından Cumhurbaşkanlığı yerleşkesine gitti. Sabah erken saatlerde düzenlenen bombalı saldırılarda Oğuzhan Yaşar’ın vücuduna şarapnel isabet etti. Ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan Yaşar, doğum günü olan 3 Ağustos’ta hayatını kaybetti. 1.95 boyundaki Şehit Yaşar, hastane tabutuna sığmadı. Şehit Yaşar, son yolculuğunda yeni taşınan tabutla kovuldu.

‘DÜNYADA GÜZEL BİR TOHUM’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın morgdaki cenazesine katılarak “Dünya güzel bir fidan. Şehitlikle bir güzel daha” diyerek gözyaşı döken şehid Yaşar’ın babası Ahmet Yaşar, hain darbe girişiminden 7 yıl sonra yeniden yola çıktıklarını söyledi. keder hala taze. Baba Yaşar, “Oğuzhan’ı o gece gören bir akrabamız, TRT’den sonra ‘burada iş biter, eve gidelim’ dedi. ‘3 Ağustos doğum gününde canından vazgeçti’ dedi.

‘BU ACI BİZİM İÇİN ONURDUR’
Baba Yaşar, “Oğlumuzu memlekette şehit verdik. Vatan sağ olsun. 1.95 boyundaydı. Hayalleri vardı. Annesinin ağabeyi Oğuzhan’ı görmek isterdi. Yaşasaydı 30 yaşında olacaktı.” şimdi.Ama tabutuna sarıldı.Şehit olduğu gece morga geldi başkanımız.Oğuzhan’ın gözüyle baktı.Yaşı geldi.Bana sarıldı.Çektiğimiz acının hepimiz farkındaydık. ” Başkanımızı teselli ettim. O gün geldi. 15 Temmuz siyasi bir araç olarak kullanıldı, “tiyatro”nun yer aldığı söylendi. Bu süreçte şehit aileleri olarak bizler çok acılar çektik. Ama devletimiz her zaman yanımızda oldu. Ne olursa olsun o acı bizim için bir onur olarak kalsın. Kimse bize o günleri unutturamayacak. Bu ülkenin neredeyse yarısı o gün ölümü göze aldı. Kimse gözünü kırpmasın. Şimdi her geçen yıl acımız tazeleniyor, büyüyor ama vatan sevgimiz bizi ayakta tutuyor. kıyamette Allah’ın hesabını bekleyecek” dedi.

İSİM OKULLARDA YAŞIYOR
‘tabutta sığmayan şehit Oğuzhan Yaşar, memleketi Erzurum Şenkaya’da toprağa verildi. Oğuzhan Yaşar’ın adı Etimesgut’ta bir lise ve Ankara Batıkent’te bir ortaokula verildi. Ayrıca memleketi Erzurum’da bir yurda da onun adı verilmiştir.

Yoruma kapalı.