Uludağ’a çok özel koruma – Son Dakika Haberler

Bursa’da İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda orman yangınlarını söndürmek ve söndürmek amacıyla İl Komisyonu tarafından 30 Haziran-30 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında ormanlara giriş çıkışlar yasaklandı. Valilik kararıyla İl Emniyet Müdürlüğü, kent merkezinde ve Uludağ eteğinde piknik yapılan ormanlık alanda alınan tedbirleri artırdı.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Atlı Birlik Grup Amirliği ekipleri, ‘Papatya’, ‘Canberk’, Ogeda’ ve ‘Sancak’ adlı özel eğitimli atlarla Nilüfer merkez ilçedeki Atatürk kent ormanında devriye gezerek, piknik alanlarında piknik yapanları ateş yakmamaları konusunda uyardı. Vatandaşlardan ayrıca şüphe duymaları halinde 112 Acil Çağrı Merkezini aramaları istendi.

Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri de Uludağ’ın yamaçlarında drone ile havadan incelemelerde bulundu. Ormanda devriye gezen ekipler, dürbünle de kontrol yaptı. Yürüyüş, kamp ve piknik yapmak için ormana girenler ekipler tarafından geri çevrilerek 30 Eylül’e kadar ormana giremeyecekleri uyarısında bulunuldu. Ekipler, yangın riski geçene kadar saha denetimlerine devam edecek. Kurallara uymayan kişiler ‘Suç kanununa muhalefet’ suçundan yargılanacak. DHA

Yoruma kapalı.