Ukrayna, Rus saldırılarında 600’den fazla askerin öldüğü iddiasını yalanladı

Ukrayna’nın haber ajansı Ukrinform’da yer edinen habere gore, Cherevaty, Rusya Federasyonu Müdafa Bakanlığının Donetsk bölgesindeki Kramatorsk şehrine düzenlenen Rus saldırıları hakkında yapmış olduğu açıklamayı değerlendirdi.

Rus ordusunun, yüksek hassasiyetli saldırıları gerçekleştirme olanağına sapıp olmadığını korumak için çaba sarfeden Cherevaty şu ifadeleri kullandı:

“Bu data, tüm HIMARS’larımızı yok ettikleri bilgisi kadar doğrudur. Bu, Rusya Federasyonu Müdafa Bakanlığının, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin yüksek hassasiyetli hücum sistemleri ile kalabalık personel merkezlerine, depolarına ve lojistiğine yönelik başarıya ulaşmış eylemlerine cevap olarak düzenlemiş olduğu bir data operasyonudur. Onların bu şekilde bir şansı yok.”

Öte taraftan, Ukrayna’nın Donetsk bölgesi Askeri İdaresi Başkanı Pavlo Kirilenko, Rus ordusunun Kramatorsk şehrinin sivil altyapılarına 7 roket attığını, saldırıda can kaybının olmadığını belirmişti.

Rusya Müdafa Bakanlığı, Kramatorsk’a düzenledikleri roket saldırısında 600’den fazla Ukrayna askerinin öldüğünü iddia etmişti.

Yoruma kapalı.