Türkiye’nin gözü kulağı Ankara’da! Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘müjde’yi duyuracak

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak 2022 yılının 24’üncü ve son kabine toplantısında masada yoğun bir gündem olacak.

Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim, sigorta başlangıcı 8 Eylül 1999 ve öncesi olan çalışanları ilgilendiren emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeye ilişkin emek verme hakkında sunum meydana getirecek. Görüşmede, kısa süre içinde Meclise sunulması planlanan düzenlemenin detaylarına ilişkin detaylı değerlendirme yapılacak.

EYT, MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİNİN GÖZÜ BEŞTEPE’DE OLACAK

EYT’de en oldukca dört gözle beklenen mevzu, emeklilik için yaş şartının getirilip getirilmeyeceği…

Hayata geçmesiyle ilk etapta 1,5 milyondan fazla kişiye emeklilik yolunu açacak düzenlemenin ayrıntıları ele alınacak.

Ek olarak, işgören ve emeklisine yeni yılda yapılacak zam da görüşmede değerlendirilecek.

KARADENİZ GAZIYLA İLGİLİ GELİŞMELER DE GÜNDEMDE

Karadeniz’de keşfedilen organik gazın ulusal sisteme bağlanması yönünde yürütülen çalışmalarda gelinen aşama da Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin gündeminde olacak.

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazıyla ilgili gelişimleri kabinede anlatacak.

Erzurum’da yapmış olduğu açıklamada “Pazartesi günü bu mevzuda yeni müjdeleri milletimizle paylaşacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine sonrası millete sesleniş konuşmasında alınan kararları kamuoyuyla paylaşması planlanıyor.

2022 YILINA İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELER YAPILACAK

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda ek olarak 2022 yılına ilişkin genel değerlendirmenin yanı sıra yeni yılda başta iktisat, dış siyaset ve terörle savaşım olmak suretiyle birçok alanda yapılacak emek harcamalar ve Meclis’te bunlara ilişkin atılacak adımların ele alınması planlanıyor.

Yoruma kapalı.