Türkiye Yüzyılı’na girmenin heyecanını yaşıyoruz

Bakan Asil, yeni yıl dolayısıyla bildiri yayımladı.

“Yüz kat daha heyecanlı, daha ümitli daha mutluyuz bu sebeple dünya her yılbaşında yaşamış olduğu bir heyecanı yaşarken biz ise güzel Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına, ‘Türkiye Yüzyılı’na girmenin heyecanını yaşıyoruz.” ifadesini kullanan Asil, “Büyük ve Kuvvetli Türkiye” iddiasıyla ortaya koyulan büyük çabayla ayakta kalmış olarak, gelişerek ve 20. yüzyılın kronik sorunlarını çözerek 2023’e ve Türkiye Yüzyılı’na İstiklal Marşı’ndaki ruh ve heyecanla girdiklerini belirtti.

Cumhuriyet’in yeni yüzyılını Türkiye Yüzyılı’na çevirmek için ilerlemeye ve büyümeye ayak bağları meydana getirilen vesayet ve terör şeklinde sorunları ortadan kaldırmayı, dışa bağımlılığı azaltmayı, yerli ve ulusal kaynaklarla üretip kimsenin önünde diz çökmeyen bir güce ulaşmayı başardıklarını vurgulayan Asil, şunları kaydetti:

“Kıymetli Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu ve milletimizin tüm beklentilerini tarif etmiş olduğu vizyonuyla dünyanın en çağıl hastanelerinden, her ilde bir üniversite hedefine kadar, altyapıda büyük bir değişiklik yaşandı. Bu değişimden güç alarak, 40 yıl süresince hepimize büyük acılar yaşatan, bir anlamda Türkiye’nin ayağına pranga olan terör meselesini, ciddi bir strateji ve kararlılıkla bitme noktasına getirdik. Demokrasimize pranga olan vesayet odaklarını ve onların ürünü olan darbeleri de aziz milletimizin iradesi ve demokrasiye olan inancından güç alarak bertaraf ettik.”

– “TÜRKİYE, İSTİKRARINDAN ÖDÜN VERMEYEN ÜLKE HALİNE GELDİ”

Asil, Türkiye’nin bugün küresel göç meselesi, küresel salgın, afetler ve küresel terör örgütünün ataklarının altında ezilmeyen ve istikrarından taviz vermeyen ülke haline geldiğine işaret ederek, şu değerlendirmeyi yapmış oldu:

“Türkiye bugün Türkiye Yüzyılı’na giden yolu tamamen temizlemiş ve tıpkı 1923’teki heyecanla 2023’e adım atmaya hazırlanmaktadır. Oldukca emek verdik oldukca çalıştık oldukca fedakarlıklar yaptık. Dünyanın küresel güçleriyle savaşım edip mazlumlarına ümit olduk. Bugün yalnız Türkiye için değil dünya için de ümit olan bir yolculuğa çıkıyoruz. Normal olarak ki bizi yolumuzdan saptırmaya, yeniden eski bataklıklara, eski anlayışlara, küresel efendilere diz çöktürmeye çalışanlar vardır ve bundan sonrasında da olacaktır. Fakat biz hiçbir engele takılmadan yürümeye, yeni başlangıçlara adım atmaya, milletimize ve bizlere bu ülkeyi emanet eden ecdadımıza layık olmaya devam edeceğiz.”

Asil, 2023 yılının ülkeye ve tüm insanlık için sıhhat, refah ve bolluk vesilesi olmasını Cenabıhakk’tan niyaz ederek, tüm şehit ve gazileri, rahmet ve şükranla andı.

Yoruma kapalı.