Türkiye Yüzyılı Zirvesi & Para Sohbetleri Turkuvaz Medya Merkezi’nde gerçekleştirilecek

Sabah gazetesi ekonomi direktörü ve köşe yazarı Dilek Güngör’ün açılış konuşmasıyla başlayacak “Türkiye Asrı Zirvesi”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video mesajıyla devam edecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın konuşmasının ardından başlayacak ‘Yeni Yüzyılın Sanayisi’ panelinin moderatörlüğünü Sabah gazetesi ekonomi yazarı Feride Cem yapacak. Panelde Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan ve İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Ayhan Zeytinoğlu çok önemli açıklamalarda bulunacaklar.

“Yeni yüzyılın savunması” konulu panelde Sabah Ankara gazetesi temsilcisi ve köşe yazarı Okan Müderrisoğlu, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Doğan, Genel Müdür Yardımcısı Aselsan Mustafa Yaman, ROKETSAN Genel Müdür Yardımcısı Dr. Sartuk Karasoy ve HAVELSAN Genel Müdür Yardımcısı Semih Demirtoka ve STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. A.Ş. Kurumsal Yönetimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Soydal ağırlanacak.

Tarım ve Orman Politikaları Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, “Yeni Yüzyılın Tarımı” paneli öncesi yapacağı konuşmada Türkiye’nin tarım politikalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunacak. Tarım Kredi Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Bademli, Tarım Reformu Genel Müdürü Burhan Demirok ve Kaanlar Yönetim Kurulu Üyesi Gıda Sanayi Abdurrahman Kaan’ın katılacağı panele Haber Ana Haber spikeri Salih Nayman moderatörlüğünü yapacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun video mesajının ardından başlayacak olan “Yeni yüzyılın altyapısı” panelinde, A Para Yayın Koordinatörü ve A Haber Ekonomi Müdürü Özlem Doğaner, TCDD Fabrikası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Doğaner. Yönetim Kurulu Hasan Pezük , Kuzey Marmara Otoyolu Genel Müdürü Aynur Uluğtekin, ICA İçtaş Genel Müdürü Serhat Soğukpınar ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaşım Sistemleri Merkezi Müdürü ve Karayolu Yolcu Taşıma Meclisi TOBB Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ağırlanacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gönderdiği video mesajla “Yeni Yüzyılın Enerjisi” paneli öncesinde Türkiye ve dünyadaki enerji politikaları ve gelişmeler hakkında çok önemli açıklamalarda bulunacak.

Moderatörlüğünü Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü ve köşe yazarı Dilek Güngör’ün yapacağı panelde Türkiye Nükleer Enerji A.Ş (TÜNAŞ) CEO’su Necati Yamaç, TPAO Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Türksoy, Enerjisa CEO’su Murat Pınar ve GDZ Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Uğur Yüksel. görüşlerini ifade eder.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da zirveye görüntülü mesajla katılacak. İklim değişikliği alanında gündeme gelmesi beklenen konulara ilişkin gelişmeleri aktaracak olan Kurum Bakanı’nın araya girmesinden hemen sonra, Ekonomi Bakanı’nın moderatörlüğünde “Yeni Yüzyılın Gayrimenkulü” paneli gerçekleştirilecek. Takvim Gazetesi Faruk Erdem . Panelde TOKİ Başkanı Ömer Bulut, GYODER Başkan Yardımcısı Neşecan Çekici, KONUTDER Başkanı Altan Elmas, İNDER Başkanı Nazmi Durbakalım, Tasarruf Finansmanı Sektörü Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, Artaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ve DAP Yönetim Kurulu Başkanı Yapı Dr. Ziya Yılmaz yer alacak. da önemli açıklamalarda bulundu.

Zirvenin hemen ardından başlayacak Para Sohbetleri’nde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, A Para Yayın Koordinatörü ve A Haber Ekonomi Müdürü Özlem Doğaner ve katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

Zirve, http://turkiyeyuzyilizirvesi.com.tr, Sabah TV, Sabah Youtube ve A Para Youtube kanallarından izlenebilir.

Yoruma kapalı.