Türkiye Yüzyılı dünyada sözü kuvvetli, gücü etkili bir Türkiye’nin yüzyılı olacak

Kurtulmuş, yeni yıl dolayısıyla toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, 2022’nin, birçok alanda zorluklarla savaşım edilmiş olduğu, bunun yanında Türkiye için birçok müjdeli haberin gururunun yaşandığı bir yıl olarak tarihe geçtiğini bildirdi.

Koronavirüs salgınının yol açmış olduğu ve Türkiye’yi de etkileyen ekonomik sorunlara karşı büyük bir cesaret ve fedakarlıkla halkın yanında olmayı sürdürdüklerini belirten Kurtulmuş, şöyleki devam etti:

“Asgari ücretlimize bir yıl içinde 2 ücret güncellemesiyle, emeklimize, işyar ve işçimize yaptığımız üstün dereceli maaş artışlarıyla, sözleşmeliye kadroyla, 3600 ek göstergeyle, EYT’yi herkesi kapsayacak şekilde çözerek halkımızın taleplerini yerine getirdik. Yurttaşlarımızın konut ihtiyacına destek olmak amacıyla TOKİ ile Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir şekilde Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesini başlattık. İlklerin ve simgelerin köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü’nü Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümünde halkımızın hizmetine açtık. Türkiye’nin dış politikada ortaya koyduğu başarılara yenilerini ilave ederek Madrid’deki NATO Zirvesi’nde İsveç ve Finlandiya ile üçlü muhtıra imzalayıp Türkiye’nin terörle mücadelesinde kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha duyuru etmiş olduk.”

Kurtulmuş, Rusya-Ukrayna Savaşı’nı internasyonal kamuoyunun bir tek seyrettiğini, Türkiye’nin ise savaşın barışçıl şekilde sona erdirilmesi için tüm muhataplarla kırılgan bir dış ilişkiler trafiği yürüterek tarafları BM nezaretinde İstanbul’da kurulan masada bir araya getirdiğini hatırlattı.

Rusya-Ukrayna Savaşı’yla ortaya çıkan ve neredeyse tüm insanlığı etkileyecek tahıl sevkiyatı probleminin Türkiye, Rusya, Ukrayna ve BM içinde imzalanan tahıl koridoru anlaşmasıyla çözüldüğünü anımsatan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Yerli ve ulusal imkanlarımızla tasarladığımız, geliştirdiğimiz ve ürettiğimiz SİHA’larla, deniz platformlarıyla, kara araçlarıyla, füzelerle, insansız kara ve deniz araçlarıyla, elektronik harp sistemleriyle güvenlik güçlerimizin sahadaki gücüne güç kattık. 2023’de satışa sunulacak olan Türkiye’nin yerli otomobili Togg ile milletimizin bir hayalini daha gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadık. Hizmet ve yaratı siyasetiyle büyük mesafe katettiğimiz AK Parti iktidarları olarak her alanda vesayeti sonlandırarak aziz milletimizin özgüvenini tekrardan inşa etmeyi başardık. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılıyla başlamış olacak yeni devrin dünyada Türkiye Yüzyılı haline dönüştürülmesi hedefiyle çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı dünyada sözü güçlü, gücü etkili bir Türkiye’nin yüzyılı olacaktır. 2023’ün ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa rahatlık, esenlik ve refah getirmesini temenni ediyorum.”

Yoruma kapalı.