Türk Silahlı Kuvvetleri gövde gösterisine hazırlanıyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinin planlı tatbikatlarından Kış Tatbikatı 2023, Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yapılıyor.

Aralarında Almanya, Azerbaycan, İngiltere’nin de bulunmuş olduğu 17 ülkeden iştirakçilerin yer almış olduğu tatbikat, ulusal ve yabancı unsurların iştirakı ile Cumhuriyet tarihinin en geniş katılımlı “Kış Tatbikatı” olma özelliği taşıyor.

Tatbikatın Seçkin Gözlemci Günü’nün Ulusal Müdafa Bakanı Akar ve beraberindeki TSK komuta kademesinin de takip etmesi planlanıyor.

– HARP SİLAH VE ARAÇLARININ PERFORMANSLARI DENENİYOR

Ortaklaşa harekatın icrası mevzusunda iş birliği ve koordinasyonun sağlanması, harp tabanca ve araçlarının performansları ile birliklerin şiddetli soğuklarda atış dahil muharebe olanak ve kabiliyetlerinin denenmesi, kış şartlarında arazide yerleşme, barınma, ikmal ve bakım faaliyetlerinde eğitim seviyesinin geliştirilmesi ile komuta denetim sistemlerinin işletilmesinin sağlanması tatbikatın amaçları içinde yer ediniyor.

Saldırı, hava saldırı harekatı, havadan atma harekatı, hava ulaştırma ve lojistik destek faaliyetlerinin yerine getirileceği tatbikatta, tank bölükleri, topçu bataryaları, havan takımlarının yanı sıra keskin nişancı timleri, Hususi Kuvvetler Komutanlığı çalışanı, komandolar ve helikopterler vazife alıyor.

Yoruma kapalı.