Türk Hariciyesi Karagöz’ünü kaybetti: “Hoş bir sadâ bıraktı”

Türkiye’nin Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz (55) Muğla’da kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. 34 yıl önce dışişleri bakanlığına memur olarak giren Karagöz, daire başkanı, müsteşar, cumhurbaşkanlığı danışmanı ve büyükelçiydi. 2006 yılında ABD büyükelçisinin müsteşarlığına atanan ve ülkemizi Moğolistan, Ürdün ve Portekiz’de büyükelçi olarak temsil eden Murat Karagöz, diplomasinin kritik sorunlarını her zaman aşmayı başarmıştır.

İYİ RUHLU BİR DİPLOMAT

Türk bayrağının dünyanın dört bir yanında gururla dalgalandırılması için yıllarca el ele veren Türk dışişleri bakanları, kahraman büyükelçi için gururlu mesajlar paylaştı. Meslektaşları, Türkiye’nin vizyon sahibi samimi bir vatanseveri kaybettiğini söyledi.

Zagreb Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran: “Devletimize yaptığınız üstün hizmetlerden dolayı Türk Dışişleri Bakanlığı sizi her zaman takdir ve minnetle anacaktır. En zor anlarda da pozitif yaklaşımınız, yapıcı tavrınız, insani ve vicdani tavrınızla örnek oldunuz. anlar görevleri.”

Vatikan Büyükelçisi Ufuk Ulutaş: “İnsanlar inanmak istemiyor, ben de inanmak istemiyorum. Ülkemiz en nazik, en nazik ve en iyi diplomatlarından biri olan kıymetli bir evladını kaybetti.”

ONDAN ÇOK ŞEY ÖĞRENECEĞİZ

Singapur Büyükelçisi Mehmet Burçin Gönenli: “Zarafeti, enerjisi, insanlığı ve çalışkanlığıyla hepimize örnek oldu.”

Duşanbe Büyükelçisi Umut Acar: “Sayın Genel Müdür”, “Sayın Büyükelçi” dedikten sonra “Sevgili Abi” diyebileceğimiz güzel bir insanı, iyi kalpli bir büyüğümüzü daha kaybettik.

Bogota Büyükelçisi Beste Pehlivan Sun: “Ondan öğreneceğim ve örnek alacağım çok şey vardı…”

Kampala Büyükelçisi Fatih Ak: “Değerli ve örnek bir meslektaşımızı, bir dostumuzu kaybettik”

ZARİF VE İYİ BİR ARKADAŞ

Harare Büyükelçisi: Bern Kasnakli Versteden: “Derin bir üzüntü içindeyiz”.

Abidjan Büyükelçisi Deniz Erdoğan Barım: “Çok üzgünüm, arkadaşımı kaybettik.”

NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Levent Gümrükçü: Gülen yüzü, neşesi, dostluğu ve çalışkanlığıyla herkesin gönlünü fetheden seçkin bir insandı. O her zaman geride bıraktığı güzel sadalarla anılacaktır.”

UNESCO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Gülnur Aybet: Çok iyi bir dost, kıymetli, zarif ve güzel bir insandı.

Yoruma kapalı.