Tunç Soyer’in Osmanlı’ya karşı sözlerinden dolayı eleştirdiği için görevden alınmıştı: Emre Ustaosmanoğlu SABAH’a konuştu

“MASADA HAKİM GÖRÜŞ CHP’NİN GÖRÜŞÜDÜR…”
“AK Parti öncesi Türkiye’yi unutmadık. O karanlık günleri anıyoruz. Sık sık değişen hükümetler, istikrarsız siyaset ve ekonomi, inançlılara yasaklar, kapatılan imam-hatip okulları, başörtülü kardeşlerimizin okuması engellendi. kimseyi unutmayalım.Masanın bu dönemi geri getirecek bir yapıda olduğunu düşünüyoruz.CHP’nin tesettürle birlikte aile yapısını sağlayacak değişime karşı takındığı tavır bunun en somut göstergesidir.Bu da göstermektedir ki, Masadaki hakim görüş CHP’nin görüşüdür.”

“CUMHURBAŞKANIMIZ İLE AYNI YOLDA AYNI HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIMIZI DÜŞÜNDÜK”
“Etkili bir politika yürüten ülkemizi Türk Milleti yapan, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla geleceğe iz bırakmaya hazırlanan Cumhurbaşkanımızla aynı hedeflere yürümemiz gerektiği kanaatine varmış bulunmaktayız. Gerek ülkemizde gerekse coğrafyamızda ve tüm dünyada uluslararası platformlarda lider ve etkili bir konuma sahip, geleceğe yeni ve umutla bakmamızı sağlayan yüksek bir hareketin içinde yer almayı milletimize karşı en büyük görevimiz olarak görüyoruz. Başarılar, üstlenilen eylemlerin eleştirisinden öteye geçemeyen, proje üretemeyen, geleceğe umut veremeyen bir yapıda durmak yerine”.

“YENİ AK PARTİ KATILIMLARINI DA SAĞLIYORUZ”
“İşten çıkarıldığımız dönemde yüzlerce telefon aldık. Doğal olarak tepkiler de oldu. Ancak tebrik telefonlarının çoğunlukta olması bizi daha da motive etti. Büyük çoğunluğun görevde olmak istemediğini öğrendik.” 6 kişilik masa Bu durumu Temel Karamollaoğlu Bey’e de bildirdik, o da “Sen üç beş kişisin Emre. Üç ya da beş olmadığımızı biliyoruz. “Üç beş kişi” olmadığımızı gerek kovulduğumuz dönemde gerekse Cumhurbaşkanımızın rozeti sonrası aldığımız telefon ve tebriklerle çok net bir şekilde gördük. Temel Bey de gördü. Bu açıdan AK Parti’ye yeni katılımların olmasını bekliyoruz” dedi.

Bu vesileyle öncelikle Saadet partisinden tüm tedbirli kardeşlerimi ve geleceğe umutla bakmak isteyen herkesi bu yürüyüşte Cumhur İttifakı’na gönülden destek vermeye davet ediyoruz.”

USTAOSMANOĞLU ELEŞTİRİSİ TUNÇ SOYER, SERBEST BIRAKILDI
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in kurtuluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte Osmanlı’yı hedef alarak, “Yüz yıl geçti. Bu toprakları yönetenler gaflet içinde, yoldan çıkmış ve hatta ihanet içindeydiler. Gençler” dedi. İnsanlar, kadınlar, çocuklar geleceği hiç düşünmediler” dedi.

Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve Eyüpsultan İlçe Başkanı Emre Ustaosmanoğlu, Tunç Soyer’i eleştirerek, “Tunç Soyer’in dedelerinin 9 Eylül’de denize attığı gibi bu millet de bu zihniyeti denize atacak” dedi. Osmanlı Devleti’nin ve ecdadımızın bu toprakların değerleriyle hiçbir ilgisi olmayan Tunç Soyer’in ve hesabının sorulması gereken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu millet gibi Tunç Soyer’in dedelerini denize atmış olması. 9 Eylül’de bu zihniyeti bir kenara atacağız, unutmayın!” o ifadeleri kullandı

Saadet partisi, kendisini Osmanlı’yı hedef göstermekle eleştiren Eyüpsultan ilçe başkanı Emre Ustaosmanoğlu’nu görevden aldı.


Yoruma kapalı.